מועדון יום ראשון הוא מיזם ערבי הטעימות החודשי שלי. ביום ראשון השני של כל חודש אני מקיים טעימת יין בנושא מתחלף, במטרה להרחיב את אופקי היין, ללמוד על אזורי יין חדשים ולטעום בצורה השוואתית יינות מובחרים מרחבי העולם. הטעימות מתקיימות בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה בתל אביב בשעה 20:30 בערב, וכוללות ארוחת ערב קלה וטעימה שמוגשת למרכז השולחן

 

 

טעימת יינות בורגון אדומים

קשה לחשוב היום על יינות נחשקים יותר מאשר יינות הפינו-נואר של בורגון. אז נכון שלפעמים הנהירה אחריהם קצת מוקצנת, אך זה לא מוריד מאומה מייחודם של היינות הללו ומהתאמתם הכמעט אבסולוטית לטרואר שעליו הם גדלים. בחודש מאי, בפעם הראשונה במסגרת מועדון יום ראשון, נצא למסע שיחבוק את כפרי היינות האדומים של בורגון. נטעם 12-14 יינות  מז'בריי-שמברטן, מוריי-סנט-דני, וון רומאנה, נואי סנט ז'ורז, פומאר ועוד. ננסה להבין את קסמו של זן הפינו-נואר ואת האופנים השונים שבהם הוא בא לידי ביטוי בטרוארים קרובים אך רחוקים. 

הטעימה תערך ביום ראשון, 10.5.2020 בשעה 20:30 בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה ברחוב השומר בתל-אביב. לצד היין תוגש תקרובת קלה וטעימה למרכז השולחן. מחיר ההשתתפות:550 שקל.

רשימת יינות חלקית (ונתונה לשינויים):

Domaine Dujac Morey-Saint-Denis 2017

Domaine Nicolas Rossignol Pommard 2017

 Domaine Fourrier Morey-Saint-Denis Clos Solon Vieille vigne 2016

Jean Luc & Eric Burguet Gevrey Chambertin Symphonie 2017

Simon Bize Savigny-les-Beaune 1er Cru Fournaux 2017

Domaine de la Vougeraire Chambolle Musigny 2017

Domaine de l'Arlot Nuits Saint Georges 1er Cru Mont des Oiseaux 2017

Domaine Heresztyn-Mazzini Gevrey Chambertin Vieilles vignes "Les Joisies" 2017

₪550.00
מספר משתתפים:

טעימת יינות סירה מרחבי העולם

מועדון יום ראשון מקבל את האביב עם טעימה מרתקת של יינות מבוססי סירה/שיראז מרחבי העולם. בטעימה ,שתערך ברובה במתכונת של טעימה עיוורת, נציב לעימות ראש בראש יינות סירה שמגיעים מיצרנים מובחרים ומאזורי יין שונים בעולם. לצורך הערב הזה אצרתי במיוחד נבחרת של יינות מרתקים מצפון עמק הרון, אוסטרליה, ארה"ב (וושינגטון וקליפורניה), איטליה, צ'ילה, ניו-זילנד, דרום-אפריקה, ישראל ועוד. הזדמנות מצוינת וחד-פעמית מסוגה שתאפשר לנו להבין את הורסטיליות של זן הענבים הזה ואת האופי השונה שהוא מבטא בטרוארים שונים ברחבי העולם.

הטעימה תערך ב-5.4.20 בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה בתל-אביב בשעה 20:30. מחיר ההשתתפות:475  שקל.

מדיניות ביטולים: ביטול השתתפות עד שבועיים לפני יזכה במחצית מסכום הטעימה. כל ביטול מאוחר יותר יחוייב במלואו.

₪475.00
מספר משתתפים:

טעימת יינות גרנאש מרחבי העולם

בחודש מרץ מועדון יום ראשון יוצא למסע חובק-עולם ומרתק שסובב כולו סביב אחד מזני הענבים המרגשים והטעימים שיש לעולם היין להציע-גרנאש!

בטעימה שתערך ברובה במתכונת עיוורת נשווה בין יינות מבוססי גרנאש ממקומות שונים ברחבי העולם. עד לאן נרחיק כדי ללמוד קצת יותר על הזן הנפלא הזה? וושינגטון, קליפורניה, אוסטרליה, שאטונף-דו-פאפ, פריוראט, רכס הרי הגרדוס של מדריד, ישראל, סרדיניה ועוד ועוד. בקיצור, צפוי ערב מיוחד במינו שכולל יינות שהגיעו ממקומות שונים בעולם במיוחד לצורך הטעימה.

הטעימה תערך ב-8.3.20 בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה בשעה 20:30. מחיר ההשתתפות 475 שקל.

מדיניות ביטולים: ביטול השתתפות עד שבועיים לפני יזכה במחצית מסכום הטעימה. כל ביטול מאוחר יותר יחוייב במלואו.

₪475.00
מספר משתתפים:

לאור הביקוש, טעימת פריוראט נוספת

לאור הביקוש, נתחה טעימה נוספת שתערך בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה בתאריך 16.2.20 בשעה 20:30. עלות ההשתתפות:450 שקל.

₪450.00
מספר משתתפים:

פריוראט ומונסאנט

אזור היין הקטלוני פריוראט קם לתחייה בשנות ה-80 של המאה הקודמת והספיק להפוך מאז לאחד מאזורי היין הדרמטיים, המצליחים והיפים ביותר בעולם. בטעימה הקרובה נחשף ליינות לבנים ואדומים שמגיעים מיצרנים בכירים בפריוראט (וגם קצת מהאזור השכן והמצוין מונסאנט), נדבר על הטרואר המקומי וננסה לאפיין את התהליכים שמובילים את האזור לשינויים סגנוניים בעת הזו. צפוי לנו ערב מרתק וחד-פעמי עם יינות שהובאו ברובם מקטלוניה במיוחד לצורך הטעימה.

הטעימה תערך בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה בתאריך 9.2.20 בשעה 20:30. עלות ההשתתפות:450 שקל.

מדיניות ביטולים:עד שבוע לפני הטעימה יוחזר חצי מהסכום ולאחר מכן הטעימה תחויב במלואה. 

 

רשימת יינות (חלקית):

Mas Doix Murmuri 2018

Nin Ortiz Planetes de Nin Blanc 2017

Mas Alta La Solana Alta 2017

Venus La Universal Venus de Cartoixa 2015

Venus la Universal Dido 2016

Terroir al Limit Torroja 2017

Nin Ortiz Planetes de Nin 2017

Mas Alta Cirerets 2017

Partida Bellvisos 2012

Mas Martinet Martinet Bru 2016

₪450.00
מספר משתתפים:

מועדון יום ראשון ת"א-טעימת ברולו וברברסקו

מועדון יום ראשון מקבל את החורף ואת השנה החדשה עם טעימה מרתקת שתוקדש ליהלומים של אזור פיימונטה באיטליה- יינות ברולו וברברסקו. במסגרת הטעימה נסקור את ההיסטוריה המעניינת של אזורי היין הקטנטנים הללו, נלמד על האופן שבו הם עלו לגדולה, נשווה בין יצרנים שונים וגישות שונות של טיפול בענבי הנביולו המקומיים ונחשף לסיפורים העסיסיים שמאחורי הקלעים. לצורך העניין,  נטעם ביחד כתריסר יינות (לפחות) שיגיעו מבכירי היצרנים בברולו וברברסקו, כאשר לצידם יוגש כיבוד למרכז השולחן. 

הטעימה תערך בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה ב-12.1.20 בשעה 20:30. 

מחיר:450 שקל

 מדיניות ביטול: ביטול עד כשבוע לפני הטעימה יזוכה במחצית הסכום. ביטול מאוחר יותר יחויב בתשלום מלא.

 

₪450.00
מספר משתתפים:

טעימת ברולו וברברסקו בחיפה

מועדון יום ראשון החיפאי מקבל את החורף עם טעימה מרתקת שתוקדש ליהלומים של אזור פיימונטה באיטליה- יינות ברולו וברברסקו. במסגרת הטעימה נסקור את ההיסטוריה המעניינת של אזורי היין הקטנטנים הללו, נלמד על האופן שבו הם עלו לגדולה, נשווה בין יצרנים שונים וגישות שונות של טיפול בענבי הנביולו המקומיים ונחשף לסיפורים העסיסיים שמאחורי הקלעים. לצורך העניין,  נטעם ביחד כתריסר יינות (לפחות) שיגיעו מבכירי היצרנים בברולו וברברסקו, כאשר לצידם יוגש כיבוד עשיר למרכז השולחן. 

הטעימה תערך ב-15.12.19 בשעה 20:00 במסעדת תלפיות, רחוב סירקין 28, חיפה. עלות ההשתתפות:450 שקל.

₪450.00
מספר משתתפים:

אהבה בת 20:רטרוספקטיבה לבציר 1999 בבורדו

 מועדון יום ראשון סוגר את השנה ואת העשור עם טעימה מיוחדת לציון 20 שנה לבציר 1999 בבורדו.

רשימת היינות:

Chateau Giscours 1999

Chateau Grand Puy Lacoste 1999

Chateau Ducru Beaucaillou 1999

Chateau Cos d'Estournel 1999

Chateau La Conseillante 1999

Chateau Talbot 1999

Chateau Haut-Brion 1999

Chateau Latour 1999

כמו שאתם כבר מכירים אותי, צפויות הפתעות נוספות. הטעימה תערך בתאריך 8.12.19 בשעה 20:30 בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה ברחוב השומר בתל-אביב. לצד היינות תוגש ארוחת ערב קלה למרכז השולחן.

מחיר השתתפות:850 שקל.

 מדיניות ביטול: ביטול עד כשבוע לפני הטעימה יזוכה במחצית הסכום. ביטול מאוחר יותר יחויב בתשלום מלא.

₪850.00
מספר משתתפים:

מועדון יום ראשון עולה לחיפה עם טעימת יינות מאזורי היין הקלאסיים של טוסקנה

אחרי יותר מ-20 מפגשים תל-אביביים, מועדון יום ראשון מצפין לחיפה עם טעימה שמוקדשת לאחד ממחוזות היין היפים והמפורסמים ביותר בעולם- טוסקנה. את הערב נקדיש לטעימה אינטימית, מונחית והשוואתית של יינות (14-15) משלושת אזורי היין החשובים והקלאסיים של טוסקנה: וינו נובילה דה מונטפולצ'יאנו, קיאנטי וברונלו דה מוטאלצ'ינו. מלבד טעימה נרחבת של יינות מיצרנים מובילים נדבר על הטרואר הטוסקני, על ההיסטוריה של הפקת היין באזורים השונים, על הזנים המקומיים ועל מגמות ותמורות שחלו באזורי היין הטוסקניים בעשורים האחרונים. כמיטב המסורת, הטעימה תלווה בתקרובת קלה למרכז השולחן, במים מינרלים ומוגזים ובקפה בסיום הערב. מצפה לראותכם!

הטעימה תערך ב-17.11.19 בשעה 20:30 בחמארת תלפיות ברחוב סירקין 28 בחיפה. מחיר ההשתתפות 450 שקל.

מדיניות ביטול: ביטול השתתפות עד שבועיים לפני הטעימה יזוכה במלוא הסכום, ביטול עד 72 שעות לפני הטעימה יזוכה במחצית הסכום. ביטול מאוחר יותר יחויב בתשלום מלא.

₪450.00
מספר משתתפים:

אזורי היין הקלאסיים של טוסקנה

במפגש חודש נובמבר של מועדון יום ראשון אנחנו שבים לאיטליה ומתרכזים באחד ממחוזות היין היפים והמפורסמים ביותר בעולם- טוסקנה. את הטעימה נקדיש ליינות של שלושה מאזורי היין החשובים והקלאסיים של טוסקנה: וינו נובילה דה מונטפולצ'יאנו, קיאנטי וברונלו דה מונטאלצ'ינו. מלבד טעימה נרחבת של יינות מיצרנים מובילים נדבר על הטרואר הטוסקני, על ההיסטוריה של הפקת היין באזורים השונים, על הזנים המקומיים ועל מגמות ותמורות שחלו באזורי היין הטוסקניים בעשורים האחרונים. כמיטב המסורת, הטעימה תלווה בארוחת ערב קלילה שתוגש למרכז השולחן, מים מינרליים ומוגזים וקפה בסוף הערב.

הטעימה תערך ב-10.11.19 בשעה 20:30 בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה. מחיר ההשתתפות 450 שקל.

מדיניות ביטול: ביטול השתתפות עד שבועיים לפני הטעימה יזוכה במלוא הסכום, ביטול עד 72 שעות לפני הטעימה יזוכה במחצית הסכום. ביטול מאוחר יותר יחויב בתשלום מלא.

₪450.00
מספר משתתפים:
עמוד 1 מתוך 3