מועדון יום ראשון הוא מיזם ערבי הטעימות החודשי שלי. ביום ראשון השני של כל חודש אני מקיים טעימת יין בנושא מתחלף, במטרה להרחיב את אופקי היין, ללמוד על אזורי יין חדשים ולטעום בצורה השוואתית יינות מובחרים מרחבי העולם. הטעימות מתקיימות בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה בתל אביב בשעה 20:30 בערב, וכוללות ארוחת ערב קלה וטעימה שמוגשת למרכז השולחן

 

 

אהבה בת 20:רטרוספקטיבה לבציר 1999 בבורדו

 מועדון יום ראשון סוגר את השנה ואת העשור עם טעימה מיוחדת לציון 20 שנה לבציר 1999 בבורדו.

רשימת היינות:

Chateau Giscours 1999

Chateau Grand Puy Lacoste 1999

Chateau Ducru Beaucaillou 1999

Chateau Cos d'Estournel 1999

Chateau La Conseillante 1999

Chateau Talbot 1999

Chateau Haut-Brion 1999

Chateau Latour 1999

כמו שאתם כבר מכירים אותי, צפויות הפתעות נוספות. הטעימה תערך בתאריך 8.12.19 בשעה 20:30 בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה ברחוב השומר בתל-אביב. לצד היינות תוגש ארוחת ערב קלה למרכז השולחן.

מחיר השתתפות:850 שקל.

 מדיניות ביטול: ביטול עד כשבוע לפני הטעימה יזוכה במחצית הסכום. ביטול מאוחר יותר יחויב בתשלום מלא.

₪850.00
מספר משתתפים:

מועדון יום ראשון עולה לחיפה עם טעימת יינות מאזורי היין הקלאסיים של טוסקנה

אחרי יותר מ-20 מפגשים תל-אביביים, מועדון יום ראשון מצפין לחיפה עם טעימה שמוקדשת לאחד ממחוזות היין היפים והמפורסמים ביותר בעולם- טוסקנה. את הערב נקדיש לטעימה אינטימית, מונחית והשוואתית של יינות (14-15) משלושת אזורי היין החשובים והקלאסיים של טוסקנה: וינו נובילה דה מונטפולצ'יאנו, קיאנטי וברונלו דה מוטאלצ'ינו. מלבד טעימה נרחבת של יינות מיצרנים מובילים נדבר על הטרואר הטוסקני, על ההיסטוריה של הפקת היין באזורים השונים, על הזנים המקומיים ועל מגמות ותמורות שחלו באזורי היין הטוסקניים בעשורים האחרונים. כמיטב המסורת, הטעימה תלווה בתקרובת קלה למרכז השולחן, במים מינרלים ומוגזים ובקפה בסיום הערב. מצפה לראותכם!

הטעימה תערך ב-17.11.19 בשעה 20:30 בחמארת תלפיות ברחוב סירקין 28 בחיפה. מחיר ההשתתפות 450 שקל.

מדיניות ביטול: ביטול השתתפות עד שבועיים לפני הטעימה יזוכה במלוא הסכום, ביטול עד 72 שעות לפני הטעימה יזוכה במחצית הסכום. ביטול מאוחר יותר יחויב בתשלום מלא.

₪450.00
מספר משתתפים:

אזורי היין הקלאסיים של טוסקנה

במפגש חודש נובמבר של מועדון יום ראשון אנחנו שבים לאיטליה ומתרכזים באחד ממחוזות היין היפים והמפורסמים ביותר בעולם- טוסקנה. את הטעימה נקדיש ליינות של שלושה מאזורי היין החשובים והקלאסיים של טוסקנה: וינו נובילה דה מונטפולצ'יאנו, קיאנטי וברונלו דה מונטאלצ'ינו. מלבד טעימה נרחבת של יינות מיצרנים מובילים נדבר על הטרואר הטוסקני, על ההיסטוריה של הפקת היין באזורים השונים, על הזנים המקומיים ועל מגמות ותמורות שחלו באזורי היין הטוסקניים בעשורים האחרונים. כמיטב המסורת, הטעימה תלווה בארוחת ערב קלילה שתוגש למרכז השולחן, מים מינרליים ומוגזים וקפה בסוף הערב.

הטעימה תערך ב-10.11.19 בשעה 20:30 בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה. מחיר ההשתתפות 450 שקל.

מדיניות ביטול: ביטול השתתפות עד שבועיים לפני הטעימה יזוכה במלוא הסכום, ביטול עד 72 שעות לפני הטעימה יזוכה במחצית הסכום. ביטול מאוחר יותר יחויב בתשלום מלא.

₪450.00
מספר משתתפים:

אזורי היין של פורטוגל!

אחרי טעימה נהדרת של יינות לבנים מבורגון, אנחנו ממשיכים את המסע שלנו ומגיעים לאחת ממדינות היין המגוונות והמרתקות ביותר באירופה- פורטוגל. בשנים האחרונות ענף היין של המדינה הקטנה, ששוכנת לצד ספרד בחצי האי האיברי, נחשף סוף סוף בפני העולם ופורטוגל זוכה לקבל את הכבוד הראוי לה, שהוא הרבה מעבר ליצרנית של יינות פורט בלבד.

בטעימה שעליה אני עמל כבר זמן רב נדלג בין אזורי היין של פורטוגל: דורו, אלנטז'ו, ליסבון, באיראדה, דאו, וינהו ורדה, מאדירה, האיים האזוריים ועוד...נלמד על כל אזור ומאפייניו ועל ההיסטוריה של תעשיית היין המקומית. נדגום יינות איכותיים (סדר גודל של 15) של יקבים מובחרים מאזורי היין השונים ונשמע את הסיפורים שעומדים מאחוריהם. אין צורך להוסיף מעבר לכך שמדובר בטעימה מיוחדת במינה, במהלכה תפגשו יינות שעשו את כל הדרך מפורטוגל לישראל במיוחד לצורך הערב הספציפי הזה (כולל יין אחד מבציר 1969...).

הטעימה תערך בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה בתל-אביב לצד ארוחת ערב קלילה למרכז שולחן. בגלל החגים שבאים עלינו לטובה, הטעימה הוקדמה ותתקיים ביום ראשון 6.10.19 בשעה 20:30. עלות ההשתתפות 450 שקל.

₪450.00
מספר משתתפים:

בורגון הלבנה

טעימת חודש ספטמבר של מועדון יום ראשון תעסוק באחד מאזורי היין היפים, החשובים, המשובחים והייחודיים ביותר שיש לעולם היין להציע-בורגון. את הטעימה נקדיש ליינות בורגון הלבנים שמיוצרים על טהרת ענבי השרדונה (אולי נגניב גם אליגוטה אחד? אולי...), ונעשה זאת תוך כדי דילוג בין הכפרים והאפלסיונים שבהם הם מופקים- מרסו, פוליני-מונראשה, סנט-אובין, פרנאן-ורז'לס, שאבלי ועוד...זה המקום לציין שמרבית היינות שיוגשו בטעימה (15 יינות) יהיו בסיווג של רמת פרמייר-קרו ויגיעו מיצרנים מובחרים. בקיצור, טעימה שפשוט אסור להחמיץ!

הטעימה תערך בתאריך 8.9.19 בשעה 20:30 בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה בליווי ארוחת ערב קלילה וטעימה למרכז השולחן.

מדיניות ביטול: ביטול ההשתתפות עד 72 שעות לפני הטעימה יזכה את המבטל בחצי מהסכום ששולם. ביטול מאוחר יותר יחויב במלוא הסכום.

מחיר ההשתתפות:490 שקל

 

₪490.00
מספר משתתפים:

מעמק הלואר ועד ניו-זילנד:סוביניון בלאן מרחבי העולם

בזמן שבחוץ השמש לוהטת, מועדון יום ראשון ממשיך לצנן את הקיץ עם מפגשים על טהרת יינות קרירים ומרעננים. אחרי טעימת המבעבעים הנפלאה, נפגש הפעם לטעימה שאותה אני מתכנן כבר זמן רב- יינות סוביניון בלאן מרחבי העולם. אין ספק שהשנים האחרונות הן תור הזהב של הסוביניון בלאן. מלבד ניו-זילנד שמיתגה את עצמה באמצעות הזן וצרפת שמתפארת באזורי היין סאנסר ופואי-פומה שבעמק הלואר, מייצרים היום יינות  סוביניון בלאן כמעט בעל מדינה שבה מפיקים יין על-פני כדור הארץ. מה מצפה לנו בתפריט? כמובן שסאנסר (כולל יין אחד נדיר של ואשרון שהוא אחד היקרים והמיוחדים באזור), פואי-פומה (דידייה דאגנו, לא פחות) ומרלבורו שבניו זילנד, אך גם יינות סוביניון בלאן מעניינים מאוסטריה, ארגנטינה, דרום-אפריקה, ארצות-הברית, ישראל ועוד...כרגיל, מצפה לנו טעימה מקיפה, מעמיקה ומלמדת.

הטעימה תערך ביום ראשון 11.8.19 בשעה 20:30 בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה בתל-אביב. מחיר ההשתתפות 395 שקל, כולל ארוחת ערב קלה למרכז שולחן, מים מינרלים ומבעבעים וקפה.

₪395.00
מספר משתתפים:

טעימת מבעבעים מהעולם

מועדון יום ראשון פותח את מושב הקיץ עם טעימה פריכה, קופצנית ומרעננת של יינות מבעבעים מרחבי העולם שמיוצרים בשיטה המסורתית. נפגוש שם כמובן את הדבר האמיתי משמפיין, את תעשיית היין המבעבע  הבריטית החדשה שמושכת תשומת לב עולמית, יינות סופר-קאווה איכותיים מספרד ועוד שלל מבעבעים מניו-זילנד, הונגריה, פורטוגל, ארצות הברית ועוד...

הטעימה תערך בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה ביום שני

,15.7.2019 בשעה 20:30.

עלות השתתפות:395 שקל.

Tasting Galicia

חבל גאליסיה שצפון-מערב ספרד מכיל בשטחו כמה מאזורי היין החבויים והמעניינים ביותר בספרד. בטעימה נתרכז בשניים מהמרכזיים שבהם: אזור ריאס באישאס (Rias Baixas) על יינותיו הלבנים מזן האלבריניו האופנתי ואזור ריביירה סאקרה, ממנו מגיעים בעיקר יינות אדומים מזן המנסיה המקומי. בין לבין, נדגום יינות מאזורים אחרים בגאליסיה כמו מונטריי וריביירו, נלמד על שיטות הגידול המקומיות ועל האתגרים שעומדים בפני הכורמים והיקבים הגאליסיניים. צריך בכלל להוסיף שעומד להיות ערב יין מרתק ויצא דופן?

הטעימה תתקיים בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה בתאריך 16.6.2019 בשעה 20:30, בליווי תקרובת קלה למרכז השולחן. עלות הההשתתפות:450 שקל.

₪450.00
מספר משתתפים:

קריניאן מהעולם

זן הקריניאן זוכה בשנים האחרונות לעדנה מחודשת. באזורי יין רבים ברחבי העולם, ביניהם ישראל, הבינו שבאמצעות טיפול נכון בכרמים ניתן להפיק ממנו יינות בעלי אופי ייחודי ובאיכויות גבוהות במיוחד. בטעימה השוואתית, שתתקיים במסגרת מועדון יום ראשון, נטעם יינות קריניאן שמגיעים מקליפורניה, פריוראט, דרום צרפת, צ'ילה, ישראל ועוד. ננסה לאפיין את הזן באזורי היין השונים, לחפש את השונה והדומה, להעריך את איכויותיו ואף לבדוק עד כמה הוא מסוגל להתיישן. 

הצצה קטנה לחלק מהיינות שייטעמו (הטעימה עיוורת ברובה):

Ridge Dutcher Creek Carignane 2015

Sandlands Carignan Contra Costa 2015

Cims de Porrera Classic Priorat 2001

Garage&CO VIGNO Truqiilemo carignan Maule valley 2015

ויתקין קריניאן 2015

 

הטעימה תתקיים בתאריך 19.5.19 (באופן חד פעמי, ביום ראשון השלישי של אותו חודש) בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה בשעה 20:30. לצד היינות, תוגש תקרובת קלה למרכז השולחן. 

מחיר למשתתף:430 שקל

₪430.00
מספר משתתפים:

הקסם האנדלוסי

שנת 2019 הולכת ומסתמנת כשנת חזרתם של יינות השרי של חרז למרכז הבמה. בטעימה יחידה במינה בישראל, נצא למסע שיסקור את ההיסטוריה של חבל היין האנדלוסי המרתק הזה ואת טכניקות הייננות הייחדיות שלו, וננסה לעשות סדר ולהבין, פעם אחת ולתמיד, את ההבדלים בין פינו, מנזאנייה, אולורוסו, אמונטיאדו, פאלו-קורטדו ופדרו חימנז. מבולבלים? כנראה שכן, אבל מבטיח לעשות לכם סדר. 

אם יש יין שנועד ללוות אוכל זה שרי, וצוות המטבח של הבסטה הרים את הכפפה וידאג לנו לארוחה ספרדית שמחה שתותאם באופייה לסוגי היינות שנטעם (ארוחה מורחבת ביחס לטעימות האחרות). בקיצור, חוויה חד-פעמית!

הטעימה תערך ב-14.4.19 בשעה 20:30 בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה. עלות ההשתתפות: 450 שקל.

 

 

 

 

 

רשימת היינות:

1)Bodegas tradicion fino  

2)Hidalgo oloroso seco villapanes 

3)De la riva Fino Balbaina Alta 

4)Delgado Zuleta Manzanilla Barbiana en Rama 

5)Callejula Manzanilla en Rama 

6)equipo navazos la bota de florpower no.67 

7)Lustau Palo Cortado peninsula  

8)maestro Sierra amontillado 12 anos 

9)equipo navazos la bota de Pedro Jimenez no 76 

10)Perez Barquero Gran barquero amontillado  

11)alvear Pedro ximenez sacristia 1999 

 

₪450.00
מספר משתתפים:
עמוד 1 מתוך 2