מועדון יום ראשון הוא מיזם ערבי הטעימות החודשי שלי. ביום ראשון השני של כל חודש אני מקיים טעימת יין בנושא מתחלף, במטרה להרחיב את אופקי היין, ללמוד על אזורי יין חדשים ולטעום בצורה השוואתית יינות מובחרים מרחבי העולם. הטעימות מתקיימות בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה בתל אביב בשעה 20:30 בערב, וכוללות ארוחת ערב קלה וטעימה שמוגשת למרכז השולחן

 

 

לאור הביקוש, טעימת פריוראט נוספת

לאור הביקוש, נתחה טעימה נוספת שתערך בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה בתאריך 16.2.20 בשעה 20:30. עלות ההשתתפות:450 שקל.

₪450.00
מספר משתתפים:

פריוראט ומונסאנט

אזור היין הקטלוני פריוראט קם לתחייה בשנות ה-80 של המאה הקודמת והספיק להפוך מאז לאחד מאזורי היין הדרמטיים, המצליחים והיפים ביותר בעולם. בטעימה הקרובה נחשף ליינות לבנים ואדומים שמגיעים מיצרנים בכירים בפריוראט (וגם קצת מהאזור השכן והמצוין מונסאנט), נדבר על הטרואר המקומי וננסה לאפיין את התהליכים שמובילים את האזור לשינויים סגנוניים בעת הזו. צפוי לנו ערב מרתק וחד-פעמי עם יינות שהובאו ברובם מקטלוניה במיוחד לצורך הטעימה.

הטעימה תערך בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה בתאריך 9.2.20 בשעה 20:30. עלות ההשתתפות:450 שקל.

מדיניות ביטולים:עד שבוע לפני הטעימה יוחזר חצי מהסכום ולאחר מכן הטעימה תחויב במלואה. 

 

רשימת יינות (חלקית):

Mas Doix Murmuri 2018

Nin Ortiz Planetes de Nin Blanc 2017

Mas Alta La Solana Alta 2017

Venus La Universal Venus de Cartoixa 2015

Venus la Universal Dido 2016

Terroir al Limit Torroja 2017

Nin Ortiz Planetes de Nin 2017

Mas Alta Cirerets 2017

Partida Bellvisos 2012

Mas Martinet Martinet Bru 2016

₪450.00
מספר משתתפים:

היינות הלבנים של בורגון-חיפה

טעימת חודש ינואר של המועדון בחיפה תוקדש ליינות הלבנים שנחשבים לטובים בתבל- יינות השרדונה של בורגון! 

יחד, נצא למסע סביב הכפרים והחלקות שבהם מיוצרים היינות השונים, החל בפואי-פיסה שבדרום ועד לפרנו-ורז'לס שבצפון, כאשר בדרך נטעם יינות נהדרים ממרסו, פוליני-מונראשה, סנט-וראן ועוד. נלמד על ההיסטוריה של האזור, על הבדלי הטרואר בין הכפרים ובין החלקות השונות ועל חשיבותה של שנת הבציר הספציפית להפקת היין. יהיה מעניין ובעיקר טעים, בטח כשעל השולחן יוגש האוכל הנהדר של חמארת תלפיות שמתאים כל-כך לאופיים של היינות.

הטעימה תערך ב-19.1.20 בשעה 20:00 בחמארת תלפיות שבחיפה. מחיר השתתפות:450 שקל.

מבין היינות שיוגשו לטעימה:

Chateau de Puligny Montrachet Puligny Montrachet 1er cru Chalumeaux 2016

Domaine Buisson-Charles Meursault 1er cru Les bouches cheres 2014

Domaine Verget Pouilly Fuisse Les Combes Vieilles Vignes 2017

William Fevre Chablis 1er Cru Fourchaume 2017

Domaine Jules Desjourneys Saint-Veran 2015

₪450.00
מספר משתתפים:

מועדון יום ראשון ת"א-טעימת ברולו וברברסקו

מועדון יום ראשון מקבל את החורף ואת השנה החדשה עם טעימה מרתקת שתוקדש ליהלומים של אזור פיימונטה באיטליה- יינות ברולו וברברסקו. במסגרת הטעימה נסקור את ההיסטוריה המעניינת של אזורי היין הקטנטנים הללו, נלמד על האופן שבו הם עלו לגדולה, נשווה בין יצרנים שונים וגישות שונות של טיפול בענבי הנביולו המקומיים ונחשף לסיפורים העסיסיים שמאחורי הקלעים. לצורך העניין,  נטעם ביחד כתריסר יינות (לפחות) שיגיעו מבכירי היצרנים בברולו וברברסקו, כאשר לצידם יוגש כיבוד למרכז השולחן. 

הטעימה תערך בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה ב-12.1.20 בשעה 20:30. 

מחיר:450 שקל

 מדיניות ביטול: ביטול עד כשבוע לפני הטעימה יזוכה במחצית הסכום. ביטול מאוחר יותר יחויב בתשלום מלא.

 

₪450.00
מספר משתתפים:

טעימת ברולו וברברסקו בחיפה

מועדון יום ראשון החיפאי מקבל את החורף עם טעימה מרתקת שתוקדש ליהלומים של אזור פיימונטה באיטליה- יינות ברולו וברברסקו. במסגרת הטעימה נסקור את ההיסטוריה המעניינת של אזורי היין הקטנטנים הללו, נלמד על האופן שבו הם עלו לגדולה, נשווה בין יצרנים שונים וגישות שונות של טיפול בענבי הנביולו המקומיים ונחשף לסיפורים העסיסיים שמאחורי הקלעים. לצורך העניין,  נטעם ביחד כתריסר יינות (לפחות) שיגיעו מבכירי היצרנים בברולו וברברסקו, כאשר לצידם יוגש כיבוד עשיר למרכז השולחן. 

הטעימה תערך ב-15.12.19 בשעה 20:00 במסעדת תלפיות, רחוב סירקין 28, חיפה. עלות ההשתתפות:450 שקל.

₪450.00
מספר משתתפים:

אהבה בת 20:רטרוספקטיבה לבציר 1999 בבורדו

 מועדון יום ראשון סוגר את השנה ואת העשור עם טעימה מיוחדת לציון 20 שנה לבציר 1999 בבורדו.

רשימת היינות:

Chateau Giscours 1999

Chateau Grand Puy Lacoste 1999

Chateau Ducru Beaucaillou 1999

Chateau Cos d'Estournel 1999

Chateau La Conseillante 1999

Chateau Talbot 1999

Chateau Haut-Brion 1999

Chateau Latour 1999

כמו שאתם כבר מכירים אותי, צפויות הפתעות נוספות. הטעימה תערך בתאריך 8.12.19 בשעה 20:30 בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה ברחוב השומר בתל-אביב. לצד היינות תוגש ארוחת ערב קלה למרכז השולחן.

מחיר השתתפות:850 שקל.

 מדיניות ביטול: ביטול עד כשבוע לפני הטעימה יזוכה במחצית הסכום. ביטול מאוחר יותר יחויב בתשלום מלא.

₪850.00
מספר משתתפים:

מועדון יום ראשון עולה לחיפה עם טעימת יינות מאזורי היין הקלאסיים של טוסקנה

אחרי יותר מ-20 מפגשים תל-אביביים, מועדון יום ראשון מצפין לחיפה עם טעימה שמוקדשת לאחד ממחוזות היין היפים והמפורסמים ביותר בעולם- טוסקנה. את הערב נקדיש לטעימה אינטימית, מונחית והשוואתית של יינות (14-15) משלושת אזורי היין החשובים והקלאסיים של טוסקנה: וינו נובילה דה מונטפולצ'יאנו, קיאנטי וברונלו דה מוטאלצ'ינו. מלבד טעימה נרחבת של יינות מיצרנים מובילים נדבר על הטרואר הטוסקני, על ההיסטוריה של הפקת היין באזורים השונים, על הזנים המקומיים ועל מגמות ותמורות שחלו באזורי היין הטוסקניים בעשורים האחרונים. כמיטב המסורת, הטעימה תלווה בתקרובת קלה למרכז השולחן, במים מינרלים ומוגזים ובקפה בסיום הערב. מצפה לראותכם!

הטעימה תערך ב-17.11.19 בשעה 20:30 בחמארת תלפיות ברחוב סירקין 28 בחיפה. מחיר ההשתתפות 450 שקל.

מדיניות ביטול: ביטול השתתפות עד שבועיים לפני הטעימה יזוכה במלוא הסכום, ביטול עד 72 שעות לפני הטעימה יזוכה במחצית הסכום. ביטול מאוחר יותר יחויב בתשלום מלא.

₪450.00
מספר משתתפים:

אזורי היין הקלאסיים של טוסקנה

במפגש חודש נובמבר של מועדון יום ראשון אנחנו שבים לאיטליה ומתרכזים באחד ממחוזות היין היפים והמפורסמים ביותר בעולם- טוסקנה. את הטעימה נקדיש ליינות של שלושה מאזורי היין החשובים והקלאסיים של טוסקנה: וינו נובילה דה מונטפולצ'יאנו, קיאנטי וברונלו דה מונטאלצ'ינו. מלבד טעימה נרחבת של יינות מיצרנים מובילים נדבר על הטרואר הטוסקני, על ההיסטוריה של הפקת היין באזורים השונים, על הזנים המקומיים ועל מגמות ותמורות שחלו באזורי היין הטוסקניים בעשורים האחרונים. כמיטב המסורת, הטעימה תלווה בארוחת ערב קלילה שתוגש למרכז השולחן, מים מינרליים ומוגזים וקפה בסוף הערב.

הטעימה תערך ב-10.11.19 בשעה 20:30 בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה. מחיר ההשתתפות 450 שקל.

מדיניות ביטול: ביטול השתתפות עד שבועיים לפני הטעימה יזוכה במלוא הסכום, ביטול עד 72 שעות לפני הטעימה יזוכה במחצית הסכום. ביטול מאוחר יותר יחויב בתשלום מלא.

₪450.00
מספר משתתפים:

אזורי היין של פורטוגל!

אחרי טעימה נהדרת של יינות לבנים מבורגון, אנחנו ממשיכים את המסע שלנו ומגיעים לאחת ממדינות היין המגוונות והמרתקות ביותר באירופה- פורטוגל. בשנים האחרונות ענף היין של המדינה הקטנה, ששוכנת לצד ספרד בחצי האי האיברי, נחשף סוף סוף בפני העולם ופורטוגל זוכה לקבל את הכבוד הראוי לה, שהוא הרבה מעבר ליצרנית של יינות פורט בלבד.

בטעימה שעליה אני עמל כבר זמן רב נדלג בין אזורי היין של פורטוגל: דורו, אלנטז'ו, ליסבון, באיראדה, דאו, וינהו ורדה, מאדירה, האיים האזוריים ועוד...נלמד על כל אזור ומאפייניו ועל ההיסטוריה של תעשיית היין המקומית. נדגום יינות איכותיים (סדר גודל של 15) של יקבים מובחרים מאזורי היין השונים ונשמע את הסיפורים שעומדים מאחוריהם. אין צורך להוסיף מעבר לכך שמדובר בטעימה מיוחדת במינה, במהלכה תפגשו יינות שעשו את כל הדרך מפורטוגל לישראל במיוחד לצורך הערב הספציפי הזה (כולל יין אחד מבציר 1969...).

הטעימה תערך בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה בתל-אביב לצד ארוחת ערב קלילה למרכז שולחן. בגלל החגים שבאים עלינו לטובה, הטעימה הוקדמה ותתקיים ביום ראשון 6.10.19 בשעה 20:30. עלות ההשתתפות 450 שקל.

₪450.00
מספר משתתפים:

בורגון הלבנה

טעימת חודש ספטמבר של מועדון יום ראשון תעסוק באחד מאזורי היין היפים, החשובים, המשובחים והייחודיים ביותר שיש לעולם היין להציע-בורגון. את הטעימה נקדיש ליינות בורגון הלבנים שמיוצרים על טהרת ענבי השרדונה (אולי נגניב גם אליגוטה אחד? אולי...), ונעשה זאת תוך כדי דילוג בין הכפרים והאפלסיונים שבהם הם מופקים- מרסו, פוליני-מונראשה, סנט-אובין, פרנאן-ורז'לס, שאבלי ועוד...זה המקום לציין שמרבית היינות שיוגשו בטעימה (15 יינות) יהיו בסיווג של רמת פרמייר-קרו ויגיעו מיצרנים מובחרים. בקיצור, טעימה שפשוט אסור להחמיץ!

הטעימה תערך בתאריך 8.9.19 בשעה 20:30 בחדר הפרטי של מסעדת הבסטה בליווי ארוחת ערב קלילה וטעימה למרכז השולחן.

מדיניות ביטול: ביטול ההשתתפות עד 72 שעות לפני הטעימה יזכה את המבטל בחצי מהסכום ששולם. ביטול מאוחר יותר יחויב במלוא הסכום.

מחיר ההשתתפות:490 שקל

 

₪490.00
מספר משתתפים:
עמוד 1 מתוך 2