5 מקומות לאכול ולשתות בהם בסנטיאגו

אם אתם לא חיילים משוחררים בטיול אחרי צבא כנראה שלא תגיעו לסנטיאגו. הגעתם? הרי לכם חמישה מקומות של לאכול ולשתות בהם כמו שצריך

סנטיאגו, בירת צ'ילה, הולכת ומתפתחת לאחת הערים המובילות בדרום-אמריקה מבחינה קולינרית. בירתה התרבותית והמסחרית של המדינה בעלת הכלכלה היציבה והחזקה ביותר היום ביבשת,  מושכת אליה היום תיירים ואנשי עסקים רבים שמגיעים מרחבי העולם. לנוכח כך, ניתן למצוא היום בסנטיאגו מרכזי קניות עצומים וחדישים, שלא זכורים לי מביקורי הראשון שם ב-2002, וגם הצע רחב של מסעדות, ברים וברי-יין שמפוזרים בשכונות השונות. התיירות הישראלית לסנטיאגו מצומצמת, ואני יכול לשער שמרבית הישראלים שמגיעים לעיר הם עדיין חיילים משוחררים שנוחתים בה בדרכם דרומה לעבר פטגוניה. אך אם אתם בכל זאת מגיעים למדינה היפהפייה הזו, שמומלץ מאוד לבקר בה, הכנתי עבורכם רשימה קצרה של מספר תחנות גסטרונומיות שכדאי לעבור דרכן.

 

1)The Singular Rooftop Bar

מרפסת הבר שממוקם על גגו של מלון סינגולר היוקרתי מספקת את אחת מנקודות התצפית המרשימות ביותר על העיר. פסגות הרי האנדים שחוצצים בין צ'ילה לארגנטינה הן ללא ספק התפאורה המושלמת לאפריטיפים של שעות בין הערביים, אך אפשר גם להגיע לארוחת ערב קלה וליהנות ממבחר יינות מקומיים ופיסקו לצד מנות בר מושקעות שמסתמכות בעיקר על הדגה ופירות הים הנפלאים שיש לצ'ילה להציע.

Merced 294, Santiago, Chile.

 

2)Bocanariz

בוקאנאריז הוא בר היין הידוע והמרכזי ביותר בסנטיאגו, כך שאם אתם שוהים בצ'ילה לתקופה קצרה בלבד ורוצים להתוודע ליין מקומי זה ללא ספק המקום. תפריט האוכל עשיר ומגוון מאוד, אך ייחודו של המקום בעיקר בתפריט היין. מעבר לאפשרות השגרתית של הזמנת בקבוק יין מתוך מבחר עצום של יינות צ'יליאנים, מוצע לסועד תפריט מיוחד של 'פלייטים' בחלוקה אזורית או סגנונית. במסגרת כל פלייט מונחות על השולחן, זו לצד זו, שלוש כוסות שמאפשרות טעימה השוואתית. המחירים נוחים, כך שאם אתם בגפכם אפשר להגיע לבד, להתמקם על הבר ולדגום 9-10 יינות צ'ילאנים מאזורי היין השונים בערב אחד. מה שכן, רצוי להזמין מקום מראש כי המקום קטן ומתמלא מהר.

 José Victorino Lastarria 276

 

3)La cava del Sommelier

בר-יין חדש שפתח לפני מספר חודשים הסומלייה המקומי הוותיק ריקרדו גרלט בשכונת פרובידנסיה. בניגוד לבוקאנאריז הרשמית ומושכת התיירים, האווירה בקאווה דל סומלייה מחתרתית יותר ונראה שהמקום נוסד בעיקר כדי לספק נקודת מפגש לשוחרי יין מקומיים. המטבח במקום מצוין ומוציא מנות פשוטות שמשתלבות נהדר עם היין. האווירה שמחה וכיפית והמחירים נגישים ומאפשרים לשתות הרבה, כך שרצוי להזמין מונית לדרך חזרה למלון.

Holley 109, Providencia

 

 

4)La vinoteca

תמצאו שני סניפים של חנות היין וינוטקה בסנטיאגו. זה שממוקם בויטאקורה מציע מעבר לחנות היין גם מעדנייה מצוינת, מסעדת טאפאס ומסעדת יוקרה שמגישה אוכל צ'יליאני מסורתי. מה עושים כאן? בוחרים בקבוק מהחנות, מצטיידים היטב במעדנייה ויושבים בשמש באחד מהשולחנות שממוקמים בחוץ, ללא תוספת של דמי חליצה.

5)Borago

מסעדת בוראגו של השף רודולפו גוזמאן נחשבת למסעדה הטובה ביותר בצ'ילה ולאחת הטובות בדרום אמריקה (דורגה רביעית בדירוג האחרון של סן-פלגרינו שהתפרסם בנובמבר 2018). בארוחה מתגלגלת בת 16 מנות, גוזמן לוקח את הסועד למסע לאורכה ולרוחבה של צ'ילה, כאשר חומרי הגלם מגיעים במיוחד מפוארטו נאטאלס שבפטגוניה ועד מדבר אטאקמה הצפוני. המנות בבוראגו מציגות את המטבח הצ'יליאני המסורתי בפרשנות מודרנית של מטבח עילי ובמחיר של 100 דולר לאדם, מדובר בחוויה שלא כדאי לפספס כאשר מגיעים לסנטיאגו. מומלץ לתאם מקום מראש.

Av. San José María Escrivá de Balaguer 5970