10 תחנות חובה לתערוכת 'סומלייה' שתיפתח מחר

תערוכת סומלייה ה-16 תיפתח מחר בהיכל התרבות בתל-אביב. אילו אירועים מיוחדים יערכו בה, מיהם המציגים החדשים ומהן 10 תחנות החובה שתרצו לבקר בהן

צילום:דייויד סילברמן

 

תערוכת סומלייה ה-16 במספר תפתח מחר בבוקר בהיכל התרבות בתל-אביב. כפי שהיה בשנה שעברה ובניגוד לשנים עברו, יוקדשו שעות הבוקר והצהריים של צמד ימי התערוכה לביקור של קהל מקצועי בלבד, כאשר בשעות הערב, 18:00-21:30, תתאפשר כניסה לקהל הרחב (מותנה ברכישת כרטיס כניסה).

לאחר תחושה של צמצום מסוים בשנה שעברה, נדמה כי השנה חל עיבוי במבחר היקבים, היבואנים והיינות שיוצגו בתערוכה. משתתפים קבועים שמרו על מקומם, ואליהם הצטרפו דוכנים של שחקנים חדשים ומעניינים כמו IBBLS, פלדשטיין, בורגון קראון ואחרים.

מלבד דוכנים ומתחמים של יקבים מקומיים ויבואנים, יתקיימו בתערוכה מספר אירועים שראוי לציין את קיומם:

  • כנס של עמותת "מסעדנים חזקים ביחד"

ביום שני, 28 לינואר, בשעה 10:30, יערך מפגש מסעדנים בהנחייתה של אשת הקולינריה אפרת אנזל. במסגרת הכנס, שמגיע בשיאו של מאבק המסעדנים לשיפור תנאיהם, יינתנו עדכונים אחרונים מחזית המאבק ויידונו נושאים בוערים בענף המסעדנות כמו פסיקת הטיפים החדשה והתנהלות נכונה מולה. עתידו של ענף היין המקומי כרוך לא מעט בזה של ענף המסעדנות, אז כדאי להגיע ולהביע תמיכה. בכצם, גם ללא קשר ליין, אלא סתם כי מדובר במאבק צודק של בעלי עסקים קטנים בישראל.

  • טקס הענקת פרסי היין למסעדות

שנה שלישית לתחרות Restaurants' Wine Awards (גילוי נאות: אני שותף להפקתה בצוותא עם אבי בן-עמי וגלי וולוצקי), אשר במסגרתה יוענקו פרסים למסעדות שתפריטי היין שלהן ראויים לכך ומקדמים את תרבות היין בישראל. בקטגוריה הראשית יוענקו פרסים בשלוש רמות זכיה שונות: ציון לשבח, תפריטים מצטיינים ותפריט היין הטוב ביותר בישראל. מלבד זאת, יוענקו פרסים על תפריט הכוסות הטוב ביותר, התפריט שנותן את התמורה הטובה ביותר למחיר ותפריט היינות הישראליים הטוב ביותר.

הענקת הפרסים תתקיים במתחם הסדנאות של WSET בקומת הקרקע של היכל התרבות, ביום שני בשעה 17:00.

  • סדנאות יין של WSET

התוספת של WSET לתערוכה בשנים האחרונות מבורכת, בעיקר בשל הפעילויות והסדנאות שצורמות נדבך מקצועי נוסף לשיטוט הבלתי-נגמר בין הדוכנים. השנה, יערכו סדנאות בשני ימי התערוכה (12:30, 14:30, 15:45 ו-16:30) במגוון נושאים: מבעבעים, יינות לבנים מאזורי יין סמוכים לים, אזורי היין הפחות מוכרים של ספרד, ריזלינג, חורף של סירה ויינות טוסקנה. הסדנאות יועברו ע"י בוגרי WSET, ההרשמה מראש באתר.

 

אפשר להגיע לתערוכה ופשוט לעבור באקראי בין הדוכנים השונים, אך אני ממליץ להציץ באתר 'סומלייה', לסמן מראש את אלה שמעניינים אתכם ולייצר סדר עדיפויות. זו אסטרטגיה שמאפשרת מיצוי טוב יותר של הזמן ומונעת שוטטות סתמית. לצורך העניין, הכנתי לכם מפת תחנות שבעיני לא כדאי לפספס (ללא חשיבות לסדר):

1)יקב רמת הגולן

כל הזדמנות להתרשם מהפורטפוליו הרחב של היקב שאחראי לכך שיש לנו יין איכותי בישראל, מבורכת.

אם יש לכם זמן ליין אחד בלבד: ירדן רוזה 2012

אחד היינות המבעבעים האלגנטיים והמדויקים ביותר שיוצרו כאן אי-פעם. נפלא.

2)פלדשטיין

הופעת בכורה בתערוכת סומלייה לאחד הייננים הוותיקים, המעניינים והמוכשרים ביותר שפועלים בענף היין הישראלי.

אם יש לכם זמן ליין אחד בלבד: דבוקי 2017

אין הרבה ייננים שיש להם אומץ להוציא לשוק דבוקי זני. לפלדשטיין יש, ובבציר הזה הוא מציג את הזן בביטוי פשוט וטבעי יותר, בדיוק כפי שהוא אמור להיות.

 3)יתיר

יקב יתיר מרחף קצת מתחת לרדאר בזמן האחרון, וחזרתו לתערוכת סומלייה מאפשרת לשוב ולהעריך את העבודה המצוינת שעושה שם היינן ערן גולדווסר.

אם יש לכם זמן ליין אחד בלבד: נחל יתיר 2015

בלנד חדש לגמרי של יתיר מענבי סירה, מאלבק וטאנאט, שמייצג את ה-DNA של היקב הדרומי בצורה האותנטית ביותר. אחד היינות המקומיים הכי טובים שטעמתי לאחרונה.

5)אורטל

לתערוכה בשנה שעברה הגיעה הייננית נעמה סורקין ממש לאחר כניסתה לתפקיד והציגה בעיקר יינות של צוות הייננים הקודם. הפעם היא תגיע עם יינות שיוצרו תחת ידיה, ויהיה מסקרן לראות כיצד טביעת האצבע הייננית של מי שעבדה ביקב גדול כמו דלתון תתבטא ביקב קטן ואישי כמו אורטל.

אם יש לכם זמן ליין אחד בלבד: הפורטפוליו חדש ומצומצם, רוצו על כולם.

5)סוסון ים

זאב דוניה מסוסון-ים הוא אחד מיצרני היין החשובים ביותר שפועלים כאן בעת הזו. מלבד העניין הטבעי שהיקב שלו מספק, בשנים האחרונות יינותיו עשו קפיצת מדרגה איכותית מרשימה. ממש לאחרונה הצטרף ליקב היינן הצעיר והמוכשר אייל דרורי, שככל הנראה יופיע בהופעת בכורה בדוכן לצד דוניה.

אם יש לכם זמן ליין אחד בלבד:Pure Ku 2016

יין שמיוצר על טהרת ענבי קונואז. אם אתם נמנים על הקהל המקצועי ומחפשים את היין החדש לתפריט היין שלכם, אז מצאתם. יין מקומי רענן וקל לשתייה, אך גם עשיר, מורכב ומתובל.

6)מתחם אוצרות יין

חשיבה מקורית וחכמה של איש היין שחר זיו הובילה למיזם שמאגד תחת קורת גג אחת תריסר יקבים קטנים, שכנראה לא היו מוצאים את דרכם לתערוכה באופן עצמאי. רשימת היקבים: אחת, תום, שריג, בקוש, מילס, צוובנר, מטרה, עמוס, א.בופה, אדם, ויינר'ס ובהט.

אם יש לכם זמן ליין אחד בלבד: אחת 2017

היין היחיד שמייצרת הייננית ניצן סברסקי הוא בלנד מקומי אלגנטי ומעודן של רוסאן וויונייה.

 7)IBBLS

הופעת בכורה בסומלייה לחברת יבוא היין והאלכוהול של החברה המרכזית למשקאות. במתחם יוצעו לטעימה יינות יקב תבור לצד קטלוג היבוא המלא, אותו בנה דיוויד מונטיפיורי בשנים האחרונות מאז נכנס לתפקיד.

אם יש לכם זמן ליין אחד בלבד:Astrolabe Province Sauvignon Blanc 2017

יש מעט מאוד יבוא של יין מניו-זילנד לישראל, קל וחומר באיכות גבוהה, והסוביניון בלאן של אסטרולאב הוא מופע קלאסי ויפה של הזן כפי שהוא מתבטא באזור היין מרלבורו. כדאי להכיר.

8)הרי גליל

יקב הרי גליל הולך בשנתיים האחרונות על חשיבה אזורית שבאה לידי ביטוי בשלושה יינות חדשים מכרמים יחידניים.

אם יש לכם זמן ליין אחד בלבד: כרם המעיין 2016

100% ברברה, חמיצות נהדרת, רעננות ותיבול. פוטנציאל ליין ביסטרו נהדר.

9)בורגון קראון

 חברת הייבוא שמתמחה ביינות בורגון פוזלת בשנה האחרונה גם לאזורי יין אחרים בעולם ומביאה כמה מהיצרנים המרתקים ביותר שפועלים כרגע בעולם היין.

אם יש לכם זמן ליין אחד בלבד:Alain Chavy Bourgogne Blanc 2016

יין בורגון לבן של אחד מיצרני היין הקלאסיים והטובים ביותר שפועלים בפוליני-מונראשה. אם לא הכרתם עד היום, אז הגיע הזמן.

10)שאטו גולן

תערוכת סומלייה היא אחת ההזדמנויות הבודדות לתפוס את אורי חץ, היינן של שאטו גולן, מחוץ ליקב.

אם יש לכם זמן ליין אחד בלבד: גשם אדום 2016

לפני כשבועיים טעמתי את גשם אדום 2005 של שאטו גולן, יין שהתיישן פשוט מצוין. אם זו לא סיבה מספיק טובה כדי לדגום את הבציר החדש, אז מה כן?