שני יינות חדשים של יקב עמק יזרעאל יורים לכיוונים לגמרי שונים

יקב עמק יזרעאל מוציא לשוק בציר נוסף ונפלא של פט-נאט, ובמקביל משיק יין דגל יוקרתי, מושקע ולא ממש מאופק

לפני שנתיים, כאשר יקב עמק יזרעאל השיק בפעם הראשונה את יין הפט-נאט שלו, לא הבנתי לגמרי אם מדובר בקוריוז חד-פעמי או באמירה שהולכת להמשיך עם היקב לשנים הבאות. כך או כך, הדבקתי אז ליין שהיה עשוי מענבי דבוקי את התואר 'היין המשמח ביותר של קיץ 2017'. שנתיים חלפו להן, בעמק יזרעאל הוכיחו שלא מדובר באפיזודה חולפת, והנה אני מוכן להכריז על הפט-נאט 2018 כיין הישראלי המשמח ביותר של קיץ 2019.

למי שלא יודע או שלא זוכר, פט-נאט היא שיטה פרימיטיבית ועתיקת-יומין להכנת יין מבעבע, שזוכה לעדנה עולמית בשנים האחרונות כחלק מנסיקתו של גל היינות הטבעיים. התהליך עצמו די פשוט: מבקבקים ופוקקים את היין בזמן בו מתרחשת התסיסה האלכוהולית ומקבלים יין שמוגז כתוצאה מלכידת בועות שמקורן בתסיסה הראשונית. הפט-נאט הוא בדרך כלל מבעבע קל וקפיצי שמגיע בשיעור אלכוהול נמוך ומבוקבק ללא תוספת של SO2.

מבין שלושת הגרסאות שיזרעאל שחררו עד עכשיו, זו של השנה היא ללא ספק הטובה ביותר. היין עצמו הוא מעין פט-נאט בלאן דה נואר שעשוי מגרנאש, והוא כל כך מהנה עד שאתה לא יכול שלא לשאול את עצמך למה לכל הרוחות והשדים לא מייצרים כאן יותר יינות מהסוג הזה. זה טעים, רענן, פשוט וזול יחסית ועל הדרך מקבלים גם אמירה מגניבה שיכולה לדבר לקהל צעיר שמחפש מרכיב של קוליות ביין שלו.

בשונה מאוד מהפט-נאט, שהוא ללא ספק הילד ההיפסטר של יזרעאל, היקב הוציא גם יין דגל חדש בשם אייקון שמשדר משהו אחר לגמרי. זהו יין שמגיע בבקבוק גדול ממדים ובמשקל שהנפתו יכולה להוות תחליף לאימון בחדר כושר עבור סומליירים. זהו יין שמכוון גבוה מבחינת המחיר ומיועד ככל הנראה לפנות לקהל ההולך וגדל של עמק יזרעאל בארצות-הברית. אם אני מנטרל את דעתי על האריזה, מדובר ביין איכותי אך כזה שיקרוץ לשוק האמריקאי גם מבחינה סגנונית.  חבל רק שביזרעאל נסחפו לגל המתחדש של יינות דגל ותמחרו את היין ב-300 שקלים. לפחות בעיני, מרוץ החימוש הזה של היקבים הקטנים לא מותיר טעם טוב בקרב צרכני היין בישראל שגם ככה לא לגמרי מאמינים ביצרן המקומי. ובכל זאת, גם אם פייגלין נותר בחוץ הפעם, עדיין מדובר בשוק חופשי בסופו של דבר.

 

פט-נאט גרנאש 2018

ענבי הגרנאש ניפקו את הפט-נאט הטוב ביותר של יזרעאל עד כה. הוא רענן, פרחוני, מהודק ומציג פרי בהיר וחינני שזוכה לשדרוג באמצעות הבועות שתורמות אינטנסיביות ואנרגטיות. זה כיף של יין, כזה שמחסלים עוד לפני ששמים לב שהוא נפתח, וטוב יעשו ביזרעאל אם ימשיכו לייצר אות בעקביות בסגנון הזה. ציון:90

אייקון 2014

50% קריניאן ו-50% סירה מרכיבים את היין החדש של עמק יזרעאל, שלמעשה מוצב כעת בראש הפירמידה של יינות היקב. היין הזה הוא ללא ספק ניסיון אמביציוזי של יזרעאל עם הזנים הללו, והוא מבגיר כ-22 חודשים בחביות וכשנה נוספת בבקבוק. התוצאה של כך היא יין עשיר ובשל, שמחצין את העציות בתחילה אך לאחר מכן נפתח בכוס ומוציא המון אופי מתובל ומפולפל. החך רק מחזק את התחושה שהלכו כאן צעד אחד יותר מדי עם העץ, אך הפיצוי מגיע בדמותו של הפרי עצמו. הוא פשוט נהדר ומפגין מורכבות מרשימה של טעמים ומרקם שממוקם יפה באמצע הדרך על הציר שבין כפריות לקטיפתיות. גם אם אין לי בצירים קודמים להסתמך עליהם, אני משער שהיין הזה יתבגר יפה בשנים הקרובות ואף יתעדן מעט. אין ספק שמדובר ביין מושקע שמוכיח את היכולות הגבוהות של קריניאן וסירה בישראל, אך אני עדיין מעדיף את היינות של יזרעאל בגירסה הקצת פחות גדולה שלהם.  ציון:90