שלושה יינות חדשים ליקב סוסון ים, וביניהם מחווה לסופר הישראלי המנוח עמוס עוז

שלושת היינות החדשים של יקב סוסון ים מלמדים שהיקב הצליח לסגל לעצמו שני מרכיבים נחשקים במיוחד- זהות וסגנון

יקב סוסון ים היווה מאז ומתמיד מקור לעניין מיוחד. בין אישיותו האניגמטית של היינן זאב דוניה לבין הבחירה שלא ללכת בתלם ולהתעסק עם זנים שבזמנו היו זרים לתעשיית היין הישראלית, הצליח היקב לייצר לעצמו נישה ששאבה אליה לא מעט שוחרי יין לאורך הזמן. בשנים האחרונות, נדמה שהיקב עשה גם קפיצת מדרגה רצינית בכל מה שנוגע לאיכות היינות. בנקודת הזמן שבה נמצא ענף היין הישראלי בחירה מקורית בזנים כבר לא מספיקה לבדה כדי לספק את הסחורה, ודוניה הצליח לסגל ליקב שני מרכיבים שיקבים רבים יכולים רק לאחל לעצמם-סגנון וזהות. באופן הזה, זהותם של הזנים מקבלת משמעות משנית וגם כאשר היקב מוציא יין מבלנד חדש לחלוטין של זנים- היין נושא את המרכיב הגנטי שמשייך אותו ליקב כבר מהלגימה הראשונה. עוז, היין החדש של סוסון-ים שמוקדש לסופר עמוס עוז, מדגים את ההנחה הזו בצורה מופלאה.

בנוסף לעוז, שעומד להפוך לדייר של קבע בפורטופליו של סוסון-ים, משחרר כעת דוניה לשוק שני יינות נוספים. הראשון, שנושא את השם בלזק, הוא יין שנולד במקרה ולא עתיד לראות אור בשנים הבאות (וגם הוא נושא את הזהות של היקב), ואילו היין השני הוא המהדורה השנייה במספר של שנין בלאן וויילד, יין שתסס ספונטנית והתגלה כמפתיע ונהדר כבר בבציר הבכורה שלו. 

 

בלזק 2018

בלזק הוא יין חד-פעמי של סוסון ים, שנולד כתוצאה מאובדן של מחצית מיבול ענבי השנין בלאן בשנת שיועדו לג'יימס, יין השנין בלאן הזני של היקב, כתוצאה מברד שירד באפריל 2018. זאב דוניה חיפש זן משלים לשנין שנותר ומצא אותו בדמותו של רוסאן שענביו הגיעו מהכרמים של יקב אורטל שבצפון רמת הגולן. באופן הזה, היין מורכב מ-50% רוסאן, 25% שנין בלאן ו-25% סוביניון בלאן. היין תסס והבגיר בחביות צרפתיות לא חדשות למשך תשעה חודשים. התוצאה שהתקבלה אמנם שונה מג'יימס הקלאסי של היקב, אך מאוד מעניינת ומרעננת. השילוב של הרוסאן עם ענבי השנין בלאן מייצר שני גוונים שונים של דובשיות ותיבול, בעוד הסוביניון בלאן זורק למערכה מרכיב ירקרק, חומצי ורענן. למרות שהתווית מלמדת על שיעור של 14.5% אלכוהול, הם אינם מורגשים על החך וגם העץ מופיע בטונים נמוכים מאוד ועוזר לחבר את המרכיבים לכדי שלם אחד הרמוני. הסיומת מעט חמה, אך בסך הכל מדובר ביין יפה ואלגנטי שאף עשוי להתבגר יפה בבקבוק למשך שלוש-ארבע השנים הבאות.  ציון:90 (88 שקל)

Chenin Blanc Wild 2018

זהו הבציר השני בלבד לצאתו של היין הזה שמיוצר על טהרת ענבי שנין בלאן שגדלים בכרם שמטופל אורגנית (אם כי ללא תעודה) במקום מושבו של היקב בבר-גיורא. בשונה מג'יימס, יין השנין בלאן הקלאסי והמסורתי של היקב, התסיסה ביין הזה נעשית באופן ספונטני וללא הוספת שמרים מתורבתים. כמו בבציר הקודם, גם הפעם מדובר ביין יוצא מהכלל. הפרי מצוין-הוא מתובל היטב ומגיע בבשלות מדויקת שחושפת את אופיו הדבשי מבלי לגלוש למתיקות יתר. המרקם מלא, עשיר ושמנוני, אך באופן שלא מונע מהיין לרחף על החך בקלילות אלגנטית ולשחרר את טעמיו המורכבים. אך מעבר לכל, יופיו האמיתי של השנין וויילד טמון בסיומת שלו, שמותירה אחריה שובל ארוך של מליחות וחמיצות שוטפת-חך.  ציון:93 (110 שקל)

עוז 2017

עוז הוא יין חדש לחלוטין בפורטפוליו של סוסון-ים והוא מוקדש לסופר הישראלי עמוס עוז שהלך לעולמו בשנת 2018. זאב דוניה מספר שרצה לעשות יין "אחר", כזה שלא שואב השראה ממחוזות אחרים בעולם. הבלנד שנוצר אפוא הוא בהחלט "אחר" ומורכב מ-44% סאנסו, 36% גרנאש, 18% קברנה סוביניון ו-2% פטיט סירה. צבעו של היין אדום חיוור ויפהפה בעוד הארומות, עדינות וחבויות, חושפות תיבול ים-תיכוני ירקרק ומלא-חן. למרות שיעור של 15% אלכוהול הלגימה מגלה גוף בינוני ומרקם עדין וקל לשתייה. עוז הוא למעשה יין ביסטרו ישראלי קלאסי מהסוג שדי חסר כאן, כזה שאפשר לשבת איתו על הבר ולחסל לצידו צלחות קטנות של מטבח מקומי. יחד עם זאת, אין לטעות ולחשוב שמקדם השתיות הגבוה של היין גורע ממורכבותו, שנובעת ממארג יפה של פרי בגוונים אדומים עם עשבי תבלין ירוקים ורעננים. ביצוע מקורי, מעניין וטעים של סוסון-ים, קל וחומר כאשר מדובר בבציר ביכורים, ומסקרן לראות מה יוליד תהליך הלמידה שיעבור דוניה עם היין הזה בבצירים הבאים. ציון:90 (96 שקל)