שובו של היין האציל

לאחר שהתקשו לשמור על תואר האצילות המחייב לאורך השנים ואיבדו את ייחודם,  יינות וינו נובילה דה מונטפולצ'יאנו מנסים כעת לשוב ולקטוף את תואר מלך היינות שניתן להם בעבר. כתבה שנייה בסדרה הטוסקנית

קשה לחשוב על שם של יין שמענג יותר לגלגלו על הלשון מאשר זה של וינו נובילה דה מונטפולצ'יאנו (היין האציל של מונטפולצ'יאנו). ואכן, כפי שמרמז שמו, היו תקופות שבהן נחשב וינו נובילה ליין האצילי והנחשק ביותר מבין יינות טוסקנה. בימים ההם, מתישהו בין המאה ה-16 ל-18, אמנם לא היו עדיין ידוענים שמהללים מוצרים בחשבון האינסטגרם שלהם ומשפיעים בכך על מעמדם בשוק, אך המקבילה הקדומה הייתה אזכור ביצירתו של אמן בעל חשיבות. פרנצ'סקו רדי, רופא ומשורר טוסקני מפורסם שהכתיר בשנת 1685 את הוינו נובילה למלכם של כל היינות בשירו הנודע 'בכחוס בטוסקנה', עשה את השירות הזה עבור יינות מונטפולצ'יאנו שהפכו לסחורה החמה ביותר בשוק.

מאז ועד היום זרמו הרבה מים בנהר אורצ'יה, ויינות הנובילה של מונטפולצ'יאנו התקשו לשמור על הסטטוס ההיסטורי המחייב שהוענק להם. ניתן למנות לכך יותר מסיבה אחת, אך בשורה התחתונה יוקרתו של האזור, זו שבעידן המודרני באה לידי ביטוי ישירות ברמת מחירי היינות שמיוצרים בו, רחוקה מאוד מזו של שכנו מברונלו די מונטאלצ'ינו ואף מזו של יינות קיאנטי קלאסיקו. ובכל זאת, לא הכל קודר. לנוכח המצב הבעייתי שאליו נקלע האזור, בו הופקו בתחילת המילניום שלל יינות נטולי ייחוד, פועלים בו כעת במרץ רב כוחות שמטרתם להשיב עטרה ליושנה. אז נכון, זה עדיין לא שם ויש עוד דרך ללכת בה, אך בבצירים האחרונים, בדגש על זה המצוין של 2015, אפשר כבר לזהות עליית מדרגה איכותית אצל חלק מהיצרנים. בהתחשב בכך שניתן לזהות היום יינות וינו נובילה באיכות מעולה, שאף ראויים להתבגר ולהשתבח לפחות כעשור, אשר מחיריהם נמוכים יחסית למקבילות הטוסקניות האחרות, שווה להעיף מבט לעבר היינות הללו בעת הביקור בחנות היין.

איפה ולמה

אזור היין וינו נובילה דה מונטפולצ'יאנו נושא את שם העיירה היפהפייה ששוכנת בדרום-מזרחה של טוסקנה. בשנות ה-60 של המאה הקודמת, חלו בו תהליכים דומים לאלו שחלו באזור קיאנטי, שנבעו מהעדפה ברורה לכמות על-פני איכות. בפועל זה אומר יבולים גבוהים, בחירה בקלונים נחותים של ענבי סנג'יובזה (שעורבב אז בבלנד עם 10%-20% זנים לבנים) ובהנהגת פרקטיקות יינניות מרושלות. התוצאות, מן הסתם, לא היו מזהירות וכוכבו של היין החל לדעוך.

למראה השיפור ההדרגתי באיכותם של יינות קיאנטי וההצלחה המסחרית המסחררת של יינות ברונלו די מונטאלצ'ינו בשנות ה-90, התקנאו העוסקים במלאכת היין במונטפולצ'יאנו, אזור קטן יחסית בו פועלים 70-80 יצרנים בלבד, ופצחו בניסיונות להעלאת קרנו של האזור ושיפור איכות יינותיו.

כצעד ראשון, הוסרה חובת השימוש בענבים לבנים, כאשר במקביל הועלתה נוכחותו של הסנג'יובזה ביין לשיעור של 70% לפחות. לצורך השלמת הבלנד הותרו זנים אדומים נוספים ובתקופה זו, כחלק מגל עולמי וכתוצאה מכניסתם לאזור של יועצי יין רבים, ניטעו במונטפולצ'יאנו דונמים לא מעטים של מרלו וקברנה סוביניון. תפקידם של אלו היה לרכך את נוכחותו של הסנג'יובזה ולשוות ליין פרופיל בשל, כהה ומרוכז יותר. להשלמת המשימה, הוכנסו באותם ימים לשימוש חביות באריק חדשות, שהחליפו את מכלי העץ הסלאבוני הגדולים והמסורתיים. בדיעבד, המגמה הזו שנועדה לחבב את היינות על חיכו של צרכן היין האמריקאי, כשלה מבחינה מסחרית ואף הותירה את היינות נטולי מובחנות אזורית כלשהי. לא בכדי, שבים בשנים האחרונות יצרנים רבים לחיקם של קאנאיולו, קולורינו ומאמולו-זני ענבים מקומיים שהולמים יותר את אופיו של הסנג'יובזה.

אתגר הזהות

אל הטשטוש שחל באופיים של יינות וינו נובילה דה מונטפולצ'יאנו ושחק את מעמדם, הצטרף לא מכבר אתגר נוסף שמחייב את יקבי האזור לפעולה. בשנים האחרונות, לנוכח עלייה בתפוצתם של יינות מונטפולצ'יאנו ד'אברוצו, שמיוצרים באזור יין שונה לחלוטין, ישנו בלבול מתמיד בין זהותם של יינות הנובילה הטוסקניים לבין אלו שמופקים מזן הענבים שנושא את השם מונטפולצ'יאנו ד'אברוצו. מדובר בשני יינות שונים בתכלית מבחינת אזור הגידול שלהם,  הטרואר שמאפיין אותו ואופיים של זני הענבים שבהם נעשה שימוש. עכשיו, לך תסביר את כל זה למי שנתקל בשם מונטפולצ'יאנו בסופר-מרקט ולא ממש יודע לעשות את האבחנה.

מעבר לבלבול הזה, שמהווה בעיה רצינית בפני עצמו, מתקיים כעת מאמץ לשוות ליינות וינו נובילה זהות מקומית. למרות שהתקנות מתירות שימוש מינימלי ב-70% ענבי סנג'יובזה בלבד, כבר לא נדיר למצוא היום יינות וינו נובילה דה מומטפולצ'יאנו שמופקים על טהרת הסנג'יובזה. כמו באזור קיאנטי קלאסיקו, גם במונטפולצ'יאנו יצרנים רבים רואים בזן הטוסקני המקומי את עתיד האזור. זה לא אומר שלא ניתן למצוא היום מרלו כחלק מהבלנד במרביתם של יינות האזור, אך נתחו הולך ופוחת לטובתם של זנים אדומים מקומיים. זנים לבנים, טרביאנו ומאלוואזיה, שפעם היוו מרכיב הכרחי מתמהיל היין, נותרו היום מחוץ לתחום במרבית היקבים.

מבחינה סגנונית, אם רוצים לסדר את הדברים בתבניות, אמורים יינות הוינו נובילה להתמקם איפשהו בין האלגנטיות של קיאנטי לבין המבנה והדחיסות של יינות ברונלו דה מונטאלצ'ינו. לעומת הדומיננטיות של אדמות הסיד והגיר של קיאנטי קלאסיקו, במונטפולצ'יאנו הקרקע מתאפיינת לרוב בשילוב של חול וחמר, שמייצר יינות מלאים ושריריים יותר מאלו של קיאנטי.

יוזמות פרטיות

בתהליך שקורה היום בלא-מעט אזורי יין שחווים משבר בין יצרנים שחותרים לאיכות ללא פשרות לבין יצרנים שתקועים במקום (קאווה בספרד למשל), התארגנה לאחרונה יוזמה פרטית של 6 יצרנים בוינו נובילה דה מונטפולצ'יאנו תחת השם Alliance Vinum. היוזמה, שכוללת יקבים מקומיים בולטים כמו אוויניונזי, פוליזיאנו, בוסקארלי, קנטינה דיי, סאלצ'טו ולה-בראצ'סקה שבבעלות משפחת אנטינורי, מושתתת על ערכים משותפים ומציגה מניפסט שמייצג את עקרונותיה. המטרה המוצהרת היא למתג מחדש את יינות הוינו נובילה, לחתור לאיכויות גבוהות ולקדם יוזמות של כורמות ויינות בר-קיימא באזור.

בתור התחלה, ועל-מנת לבדל את יינות האזור מאלו של מונטפולצ'יאנו ד'אברוצו, החליטה שישיית היקבים להשמיט את השם מונטפולצ'יאנו ולקדם את יינותיהם תחת המיתוג 'וינו נובילה' בלבד. מלבד שיתוף הפעולה בתחומי שיווק ומיתוג, התחייב כל אחד מהיקבים לייצר יין ייחודי למיזם שמופק מ-100% ענבי סנג'יובזה.

"אנחנו נמצאים בתקופה שבה אנחנו מעצבים מחדש את סגנונו של היין" הכריז פרנצ'סקו קרלטי מיקב פוליזיאנו בביקורו בישראל בחודש שעבר. "בתוך כך, אנחנו רוצים לקבל יינות פחות כהים ומלאי-עוצמה. נכון לעכשיו כבר הפחתנו את השימוש בעץ חדש והכנסנו יותר חביות גדולות מעץ סלאבוני.גם מיצוי הפרי נמוך יותר והיינות שמתקבלים מעודנים יתר".

וינו נובילה דה מונטפולצ'יאנו של פוליזיאנו מבציר 2015 בהחלט מבטא את האיכויות שניתן לשאוף אליהן באזור היין הזה. זהו אחד מיינות הוינו נובילה המוצלחים ביותר שנתקלתי בהם בשנים האחרונות, שכן הוא שמיטיב ללמד על השינויים הסגנוניים שעובר היקב. זהו ביטוי רך, אלגנטי ומלא-אופי של וינו נובילה, כזה שגורם לך לשוב ולהאמין באצילות שנושא שמם של היינות הללו.

פוליזיאנו אינו היחיד, ובציר 2015 כבר מציע מספיק יינות וינו נובילה ששווה לשים אליהם לב. ואם הדברים ימשיכו לנוע בכיוון הנכון, אז לא מן הנמנע שגם ידוענים בן-זמננו, לברון ג'יימס למשל (שעשה זאת בגדול עם תמונה באינסטגרם של מונטפולצ'יאנו ד'אברוצו של אמידיו פפה), ישובו להכתיר את וינו נובילה כמלכם של כל היינות.

 

יצרנים מומלצים באזור וינו נובילה דה מונטפולצ'יאנו:

  • Poliziano
  • La Braccesca
  • Avignonesi
  • Salcheto
  • Dei
  • Boscarelli
  • Valdipatta
  • Il Macchione
  • Fattoria Della Talosa