שאטו מיראוואל של בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי עומד להתרחב עם השקת בית שמפניה שייצר שמפניות רוזה בלבד

לאחר ששברו שיאים עם יין הרוזה הפרובנסלי שיצרו בשותפות עם משפחת פרין, שאטו מיראוואל של הזוג ההוליוודי הגרוש חובר לרודולף פטרס בדרך להשקת בית שמפניה חדש שייצר שמפניות ורודות בלבד

בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי אמנם גרושים כבר כמעט ארבע שנים, אך העניינים בשאטו מיראוואל, האחוזה הפרובנסלית שאותה רכשו לפני כעשור ובה הם מייצרים רוזה ששבר את שיאי המכירות בארה"ב, בשותפות עם משפחת פרין הצרפתית, תוססים מתמיד.

עם כל הכבוד לפועלו של הזוג ההוליוודי הנוצץ לשעבר, אין ספק כי מי שאחראי על ניהול העניינים במיראוואל הם בני משפחת פרין, אשר מחזיקים בין היתר בבעלות על שאטו בוקאסטל ויודעים בדיוק מה צריך כדי להביא את מיראוואל למקום הנכון. למעשה, לא מעט בזכות החיבור הסלבריטאי עם בראנג'לינה, הפך השאטו הפרובנסלי למכרה הזהב האמיתי של משפחת פרין. ואם בתחילת הדרך יצאו מהאחוזה היפהפייה שני יינות בלבד, לבן ורוזה, בשנים האחרונות כבר התרחב ההיצע לנוכח ההצלחה והביקוש. רק לפני שנה תקפו במיראוואל את השוק עם יין רוזה חדש בסדרת-על, מיוז דה מיראוואל, שהושק בבקבוקי מגנום בלבד ונחטף במהירות מסחררת.

כנראה שעם האוכל בא התיאבון, ובראיון שהעניק בתחילת השבוע למגזין האמריקאי Wine Spectator, חשף מארק פרין, היינן של מיראוואל שאחראי גם על הפקת היין ביקב שאטו בוקאסטל, כי היעד הבא של אנשי היקב הוא לא אחר מאשר אזור שמפן. אמנם רוב הפרטים עדיין חסויים, אך פרין מספר כי זה כבר זמן מה שהם עסוקים בבניית המיזם החדש הזה, אשר במסגרתו ייצרו שמפניית רוזה תחת השם מיראוואל בשותפות עם אחד היצרנים הבכירים בשמפן.

"אנחנו עובדים כרגע קשה מאוד עם רודולף פטרס מיקב פייר פטרס" מסר מארק פרין בראיון למגזין האמריקאי. פטרס נמנה על הגל החדש יחסית של יצרנים שיינותיהם מכונים שמפניות-מגדלים (יצרנים קטנים שמגדלים את הענבים ומייצרים את השמפניה בעצמם, בניגוד למגדלים שמוכרים את יבוליהם לבתי-השמפניה הגדולים והממותגים), ומייצר בעצמו שמפניית רוזה נהדרת (מיובאת לישראל ע"י בוטיק דה שמפיין). "אנחנו מתכוונים ליצור בית שמפניה שייצר רק שמפניות רוזה" המשיך פרין לפזר את הערפל, "ובכוונתנו לדחוף את האיכות של הרוזה גבוה ככל שזה ניתן באזור שמפן". מבחינת תזמון הפרסום, דבריו של פרין מובאים בתקופה שבה לא ניתן לדעת מה עומד לעלות בגורלו של שוק יבוא היין מאירופה לארה"ב כתוצאה מהגבלות המס החדשות של הנשיא טראמפ. יחד עם זאת, ההגבלות אינן צפויות לחול על יינות מבעבעים כך שלפחות מבחינת השמפניה המתוכננת של מיראוואל לא צפויים מכשולים מיוחדים.

מעבר לכוונה לייצר בית שמפנייה חדש תחת השם מיראוואל בשותפות עם פטרס, שאר הפרטים נותרו בינתיים חסויים. לא ברור מתי עתיד לצאת המוצר הראשון לשוק, מאין יגיעו הענבים ומה יהיה הסגנון של השמפניה החדשה. ובכל זאת, שני דברים אפשר לומר בבטחה: הראשון הוא שכאשר משפחת פראן נוגעת במשהו היא עושה אותו הכי טוב שאפשר, והשני הוא שביום יציאתה של השמפנייה החדשה היא תשבור שיאים ותככב בחשבונות האינסטגרם של כל האנשים הנכונים בארצות הברית.