'קמליה', יין לבן חדש ליקב פלם

מאז הנובל הראשון מבציר 2008 לא הוציאו ביקב פלם יינות חדשים. כעת המצב הזה משתנה עם קמליה, יין לבן שנושא את שמה של אם המשפחה. וגם:מהו האתגר הגדול באמת שעומד בפני היקב המשפחתי בשנים הקרובות?

 האם ייתכן שלאחר מספר שנים של רגיעה מסוימת, מסתמנת לה התעוררות בתחום השרדונה הישראלי? אל היראון הלבן של הרי גליל, יין דגל חדש על טהרת שרדונה שיצא לפני כשבועיים, הצטרף אתמול 'קמליה', יין לבן חדש של יקב פלם שמיוצר כמעט בלעדית מזן הענבים הקלאסי והבלתי נלאה.

לא בכל יום יקב פלם יוצא לשוק עם יין חדש, קל וחומר עם יין לבן. למען האמת, הפעם האחרונה שזה קרה הייתה עם נובל 2008, יין הדגל האדום של היקב שהספיק לסגור מאז עשרה בצירים ולהפוך לסוג של איקון מקומי. לא מן הנמנע שקמליה, יין שנושא את שמה של אם המשפחה, קמליה פלם, ילך בעקבותיו של הנובל ויהפוך לסיפור הצלחה מקומי.

מעבר להשקת קמליה, חידוש בפני עצמו ביקב שמשדר שמרנות מסוימת לאורך השנים, יקב פלם עומד בימים אלה בפני אתגר משמעותי ביותר מבחינת קיומו ופועלו. בתום תקופה לא קצרה של חיפושים ובדיקות, יטעו בחודש הבא אנשי היקב כמאה דונמים של כרמים חדשים באבן-ספיר שבהרי יהודה. מדובר במיזם משמעותי ביותר ליקב בסדר גודל שכזה, שכן מרבית הענבים ליצירת היינות האדומים של פלם הגיעו באופן מסורתי מהגליל העליון. וירוסים בכרמים שמהם ניזון היקב לצד השאיפה לייצר יין שענביו גדלים באזור הרי יהודה, כחלק מהשתייכותו של היקב לקווארטט של הרי יהודה (יחד עם ספרה, צרעה וקסטל), הובילו למהלך הזה. וגם אם אין ספק בכך שמדובר בצעד מבורך שמעיד על המשך התבגרותו של ענף היין המקומי ושל פלם בפרט, זהו שינוי שטומן בחובו השלכות לא מעטות. יקב פלם פועל כבר שני עשורים ונוצרה זהות בין היקב לבין יינותיו. לנוכח הנטיעות, יתחלפו בעוד מספר שנים מקורות הענבים וכפועל יוצא זה דורש למידה והסתגלות של אנשי היקב וכן של קהל הטועמים, שכן היינות יהיו אחרים לכל דבר ועניין.  כפי שאמרתי, מדובר באתגר לא מבוטל, אך גם כזה שעשוי לקחת את פלם לעתיד טוב ובריא יותר מכל הבחינות.

נחזור לקמליה, היין הלבן החדש של פלם. הוא מגיע מכרם חדש במטע  שבהרי יהודה, שניטע בשנת 2014 על-ידי משפחת פלם בשיתוף עם הכורם המקומי. יינן היקב, גולן פלם, מספר כי ההשראה ליין החדש הגיעה ממסעותיו בשנים האחרונות ברחבי אירופה. לדבריו, אמנם בעבר הוא סלד באופן מוחלט מיצירת יינות לבנים שמבגירים בחביות, אך בשנים האחרונות הוא נחשף לעשייה שמצליחה לדעתו לשלב בין יישון בעץ לבין ביטוי נאמן של הפרי בחזית. באופן הזה הבשילו התנאים ליצירת יין "בוגר יותר", כך הוא מכנה את קמליה, והמסע לשם כלל בין היתר חיפוש אחר חביות שיספקו את אותו מגע ניטרלי ולא-משתלט שפלם חיפש

בקמליה טמונים, ללא עוררין, כל היסודות שהופכים את פלם לאחד היקבים המובילים בישראל. העשייה עומדת בסטנדרט איכות גבוה והיין הזה מעפיל כבר בשנתו הראשונה לליגת-העל של יינות השרדונה המקומיים. יחד עם זאת, כדי להשתייך לצמרת הגבוהה של ליגת העל, המקום בו האוויר מתחיל להידלל, אני מניח שיצטרכו לעבור מספר בצירים. בפרק הזמן הזה הכרם יוסיף להתבגר, ומבחינת העבודה ביקב יתקיים מן הסתם תהליך של למידה ופיין-טיונינג, שעשויים לקחת את היין דרגה נוספת מעלה. ומילה אחת על פלם בלאן 2018, אותו טעמתי אתמול לראשונה. הוא אמנם לא חדש, אבל הוא פשוט נפלא בשנת הבציר הזו.

פלם קמליה 2018

בציר ראשון של פלם עם היין הזה, שמורכב מ-90% ענבי שרדונה ו-10% סוביניון בלאן מכרם במטע שבהרי-יהודה שניטע ב-2014. התסיסה וההבגרה נעשו בשילוב של חביות בנות 3 שנים עם חבית חדשה בנפח של 500 ליטר, שם שהה היין על שמריו למשך 7 חודשים. אי אפשר לטעות בכך שמדובר בעץ משובח, וגם אם נוכחותו ניכרת הוא משולב היטב במארג הארומטי, במרקם היין ובטעמיו. הפרי עצמו מסתמן כאיכותי ומציג מאפיינים של פרחים לבנים כמו קמומיל לצד טעמי הדרים מתובלים, אם כי לצד הרעננות והמינרליות חסר לו עדיין איזשהו ממד יוצא-דופן של עומק, שעתיד להתפתח עם התבגרות הגפנים בכרם. המרקם מלא ושמנוני, אולי אפילו טיפה יותר מדי, שכן התחושה היא שניתן להשאיל גם ליין הזה קצת מהמתח והפריכות של הפלם בלאן. כך או כך, מדובר בסך הכול בשרדונה יפה, אלגנטי ומאופק שמצטרף לעשייה האיכותית של פלם. ציון:91

פלם בלאן 2018

בלנד שמורכב מחלוקה כמעט שווה של סוביניון בלאן ושרדונה מכרם במטע שבהרי יהודה, הבגרה במכלי נירוסטה בלבד. זו שנת בציר נהדרת ליין הזה. הפרי נקי, מינרלי ומלא-אנרגיה. החמיצות מצוינת ויוצרת לגימה פריכה, רעננה ומלאת מתח. זהו יין שמצליח לשחק מצד אחד על הביטוי של פרי ראשוני וצעיר, אך בו בזמן לאחוז היטב את החך ולספק מנה ראויה של מורכבות ועניין. יופי. ציון:92