קברנה מהקסבה

מתחת לרדאר וללא אתר אינטרנט, יקב רמת חברון מצליח לשמר קהל לקוחות אדוק ונאמן סביב יין הדגל, ארמגון. אבל כיצד נטעמים היינות בסדרות הנמוכות יותר של היקב? סקירה קצרה

יקב רמת חברון הוא מסוג היקבים שיינותיהם תמיד מסתובבים אצלי מתחת לרדאר מבלי שאני באמת מגיע לדגום אותם. אלו יינות שמצד אחד יש להם קהל מעריצים אדוק ונאמן, כזה שמוכן לשלם 350 שקל עבור ארמגדון, יין הדגל של היקב, אך מצד שני כמעט ולא ניתן לקבל עליהם מידע ברחבי הרשת. היקב כנראה לא התעדכן טכנולוגית, אין לו אתר מרשתת פעיל ודף המידע שהגיע עם שני יינות שנשלחו אליי לאחרונה לא סיפק אף הוא יותר מדי פרטים. ובכל זאת, שמחתי על ההזדמנות להניח שניים מיינות היקב על שולחן הניתוחים, ושמחתי עוד יותר לגלות שמדובר ביינות ראויים וטובים, שבניגוד ליינות היקב האחרים אף מתומחרים בסבירות מסוימת ביחס לשוק המקומי.

מהמידע שאני כן מחזיק ברשותי, אני יכול לספר שיקב רמת חברון הוקם בשנת 2001 כמיזם של מישל מרציאנו, יליד מרוקו שעלה לישראל מצרפת. למרות השם שזורק אסוציאטיבית לקסבה החברונית, למערת המכפלה או לבית המריבה, מקום מושבו של היקב הוא דווקא באזור התעשייה של קריית-ארבע. מקור הענבים בכרמים שנמצאים בישובים שסובבים את חברון וקריית-ארבע: נגוהות, אדרת, פני קדם, אדרת ואיבי נחל, וכן בכרמים באזור בית-שמש ועמק האלה. הזנים בהם נעשה שימוש ביקב הם זני בורדו בתוספת של סירה ופטיט-סירה.

בתחילת הדרך, בהסתמך על-פי פרסומים מאותה תקופה, שכר מרציאנו את שירותיו של יועץ יין צרפתי, ז'אק הימו, שהיה מגיע לישראל מעת לעת כדי לסייע בהפקת היין. בשלבים מאוחרים יותר היה מעורב כיועץ ביקב גם לואיס פאסקו, יינן רקנאטי לשעבר ומי שבעצמו הפעיל יקב בוטיק בשומרון בשנים האחרונות. אני מניח שפאסקו היה מעורב בשני היינות שדגמתי, מבצירים 2013 ו-2014, אך על הבקבוק לא מופיעה חתימה של יינן כלשהו.

בטעימה הנוכחית טעמתי את Judean Hills Petit Verdot 2014 ו-Isaac's Ram 2013, שני יינות שמהווים את סדרת הבסיס והביניים של היקב. מלבדם מייצר היקב יינות נוספים כאשר הבולטים שבהם, מכפלה וארמגדון, הם סוג של יינות קאלט, בעיקר במגזר הדתי-כשר.

Judean Hills Petit Verdot 2014

פטיט ורדו זני שמקורו בענבים מכרם בגובה 350 מטר בגבעת ישעיהו. ההבגרה נעשתה בחביות אלון צרפתי למשך 12 חודשים. זה ביצוע חביב למדי עם הזן, שנמצא כרגע בשיאו של חלון השתייה שלו. הפרי הקשוח והטאני שאופייני לפטיט ורדו התרכך, כך שמקבלים רכות מסוימת. מעבר למרקם הנגיש והרך ולתיבול שתורם ליין ממד ירקרק, מקבלים כאן בת-טעם מתקתקה ונעימה שמעגלת את הטעימה. יין מאוזן שמספק תמורה לגמרי לא רעה למחיר של 69 שקל. ציון:87 (69 שקל)

Isaac's Ram Cabernet Sauvignon 2013

אייזיק'ס ראם, קרי הכבש של יצחק, הוא יין על טהרת ענבי קברנה סוביניון, אשר ענביו נבצרים בשמונה כרמים שונים בגבהים של 650-1050 מטר. ההבגרה נעשתה בחביות אלון צרפתי, 45% מתוכן חדשות, למשך 18 חודשים.  למרות שלא טעמתי את היין לאחר ביקבוקו ב-2016, אני סבור שגם במקרה הזה מדובר ביין שזמן השהות בבקבוק עשה לו חסד. העץ נוכח אך מוטמע היטב כעת, המרקם רך ומשיי וטעמי הפרי טובים ונהנים הן מתיבול מעודן והן מחמיצות טובה שמספקת רעננות. זה קברנה סוביניון מאוזן ונעים לשתייה, שאמנם אינו טומן בחובו מורכבות מסוימת או פוטנציאל השתבחות נוסף, אך יש בו כדי לספק כעת חוויית שתייה הרמונית ומספקת. ציון:89 (100 שקל)