עם קצת יציבות וסבלנות, יקב אורטל עוד עשוי להפוך לאחד היקבים הטובים בישראל

 אחרי תריסר שנים כייננית של יקב דלתון, נעמה סורקין מצאה בית קטן וחם ביקב אורטל. כעת היא מוציאה את יינות 2017, הראשונים עליהם היא חתומה מהכרם ועד הבקבוק. שימו לב לקברנה פרנק הנפלא

שלולית של בוץ, עדות לחורף הנוכחי שהמטיר את גשמיו בנדיבות על רמת-הגולן, קיבלה את פנינו בכניסה לכרם של יקב אורטל. בזמן שאני העירוני מודד את צעדיי בין רגבי האדמה כדי לא לשקוע עד הברך, הייננית נעמה סורקין כבר שועטת קדימה אל בין שורות הגפנים המוריקות. אין צורך בעין מיומנת במיוחד כדי להבחין שאנו נמצאים באזור הנוחות שלה. בעברית משלח-ידה מכונה בפשטות ייננית, אך מדובר בויניירונית אמיתית (Vigneron הוא המונח הצרפתי לאדם שמגדל את הענבים וגם מייצר את היין), כזו שהווייתה העיקרית היא כורמות והפקת היין עבורה הוא מעין תהליך טבעי שנלווה לגידול הגפן והענבים. כמה נשים מהסוג הזה תמצאו בתעשיית היין הישראלית? נכון להיום, מעט מאוד אם בכלל. למעשה, גם גברים מהסוג הזה אין יותר מדי.

לא תמיד עמדה בפני סורקין הזכות לבלות את מרב זמנה בין הגפנים. במשך 12 שנים, עד 2015, היא עבדה כייננית ראשית ביקב דלתון שמייצר קצת יותר ממיליון בקבוקים בשנה. מן הסתם, משרה מהסוג הזה מצריכה ניהול של עשרות חלקות כרם ולא מאפשרת כמעט מגע ישיר ויומיומי עם העשייה החקלאית, מה גם שמסיבות של כשרות עבודת הכפיים של ייננית ביקב כשר מוגבלת מאוד. לאחר שחשה תחושת מיצוי בתום תריסר שנים בדלתון, פרשה סורקין מתפקידה כייננית והמשיכה לנהל את עבודות הכורמות בחלק מכרמי היקב. בשלב מאוחר יותר עזבה באופן סופי את היקב שהפכה למזוהה איתו כל-כך, גם אם היא עדיין קופצת מפעם לפעם כדי לטעום את יינות דלתון עם היינן גיא אשל שמילא את מקומה.

ליקב אורטל, שממוקם בקיבוץ אורטל שבצפון רמת-הגולן, הגיעה סורקין מעט לפני בציר 2017. היקב, שנמצא בבעלות הקיבוץ, הוקם בשנת 2009 ביוזמתו של חבר הקיבוץ אילן זעפרני, שעבד בו כיינן מיום הקמתו בסיועו של יועץ היין איתי להט. בשנת 2016, בפרידה שנעשתה על-פי השמועות בטונים צורמים, סיים זעפרני את תפקידו ביקב שנותר ללא צוות מקצועי ועם מלאי של יינות מבצירים קודמים בחביות ובבקבוקים. התפקיד הוצע לסורקין, שראתה בו הזדמנות להתחבר מחדש לייננות, רק שהפעם בדגם עבודה של Hands-on ובקנה מידה קטן בהרבה מזה שאליו התרגלה בדלתון.

יקב אורטל מייצר היום 25 אלף בקבוקים בשנה מענבים שמקורם בכרם בן 30 דונם שנטע הקיבוץ בשנת 2010 למרגלותיו של תל-דישון. עד שהניב הכרם החדש פרי, יוצרו יינות אורטל הראשונים מענבים מכרמים שיועדו עוד משנות ה-80 ליקב רמת הגולן, שקיבוץ אורטל הוא אחד מבעליו. בכרם החדש (ובכרם קטן נוסף שניטע ממש בחצר היקב) נטועים זני קברנה סוביניון, מרלו, קברנה פרנק, סירה, ויונייה ורוסאן. סורקין סוברת שהפוטנציאל הגדול ביותר של היקב טמון בענבי הקברנה פרנק. כאשר אני שואל אותה אם אלו בהכרח הזנים שהיתה נוטעת אילו היתה לה האפשרות ההיפותטית לבחור היא משיבה בשלילה. אז מה כן? בעתיד הלא רחוק היא מתכננת להחליף חלק מהנטיעות הקיימות, ככל הנראה אלו של ענבי המרלו, בגפנים של גאמאיי, זן שמזוהה עם יינותיו של אזור בוז'ולה ושנוכחותו בישראל אפסית. ויש גם זן אחד שסורקין כבר הספיקה להיפרד ממנו, ויונייה, שעל חשבונו הורכבו ענבי סוביניון בלאן שיתפסו בעתיד את תפקיד הזן הלבן המרכזי של יקב אורטל.

ישבתי עם סורקין לטעימת יינות בציר 2017 שהם למעשה הראשונים שנושאים את חתימתה מהכרם ועד הבקבוק. כאשר אני נזכר בטעימה האחרונה שערכתי עמה לפני 5 שנים בדלתון, אין לי ספק שהבית החדש מיטיב עמה. ניכר כי היא נינוחה יותר ונהנית מהממלכה הקטנה והשקטה שעומדת לרשותה. "אני תמיד אהיה קשורה לדלתון" היא מעידה, "ואני בעיקר מאוד מעריכה את ההשקעה של משפחת הרוני ביקב. היתה לי שם תקופה נהדרת ולמרות גודלו של היקב הוא מתנהל כמו משפחה. למרות הכל, תמיד היתה לי פנטזיה של חקלאית שמכירה כל חלקה לעומק ואת זה אי-אפשר לעשות ביקב בסדר גודל שכזה. בסופו של דבר מה שאני הכי אוהבת זה חקלאות ולא לקבל את הענבים בשער של היקב, גם אם אני הייתי זו שאחראית על גידולם".

עם הגעתה לאורטל אכן פנתה סורקין לכרם והחלה לבצע ניסיונות במטרה להביא את הכרם למצב שבו יספק את אופי הענבים שאותו היא מחפשת. "מה שבלט בכרמים בשלב שהגעתי היה צימוח מאוד חזק" היא מתארת, "האשכולות היו גדולים וזה היה כרם עם המון אנרגיה שהניב הרבה. עשיתי ניסיונות להקטין קצת את הדבר הזה. בין היתר ביצעתי בכרם דילול שריגים מקודם מול מאוחר והשארתי חלק מהגפנים ב-VSP (Vertical shoot position, צורה של עיצוב הגפן, א"ג) בעוד לחלק האחר נתתי לגדול בצורה שמוטה כדי להפחית צימוח. בצרתי את שני החלקים באותו בריקס (מדד לשיעור הסוכר בענב, א"ג) והם עברו תהליך ייננות דומה ביקב. אני עושה את הדברים הללו כדי ללמוד את הכרם טוב יותר".

טעימת דגימות חבית של יינות מבציר 2018 בהחלט מבשרת טובות. טעמתי מספר מרכיבים שונים של יינות סירה שמבגירים בחביות ישנות, חלקם תססו ספונטנית וחלקם באמצעות שמרים מתורבתים. היינות הרגישו קרים באופיים, מאופקים ומלאי אופי, ויהיה מאוד מעניין לפגוש אותם שנית בבקבוק בבוא העת.

איפוק ועידון הם בכלל עקרונות שבולטים בייננות של סורקין, באופן שבא לידי ביטוי גם ביינות 2017 שיצאו לא מכבר לשוק. מבין אלו, אין עוררין על כך שקברנה פרנק הוא ללא ספק הכוכב של היקב, וכבר עכשיו ניתן לומר שזהו קברנה פרנק זני מהטובים שמיוצרים בישראל, לא פחות. במחיר של 100 שקל ובשיווק נכון, מדובר ביין שאמור לעוף מהמחסנים של היקב כמו לחמניות חמות.

אם כבר בענייני שיווק ותמחור, יש משהו מרענן ביקב קטן שלא קופץ מעל הפופיק ומאפשר לבקבוקי היין שלו לדגדג את רף מאה השקלים מלמטה. יש לקוות שהצרכן הישראלי, שאוהב להתבכיין על יוקר המחייה אך מצד שני אוהב לשלם ביוקר על "יין דגל", ידע להעריך את מה שהוא מקבל כאן.

אם ישכילו לשמור באורטל על יציבות לצד סבלנות, זה עניין של כמה שנים עד שהיקב יתברג בצמרת יקבי הבוטיק בישראל. עד שזה יקרה, אפשר פשוט לעמוד בכרם שצופה אל צמד פסגותיו של תל-שיפון, וליהנות מאחד ממחזות הנוף היפים ביותר שיש לישראל להציע בעת הזו של השנה. רק לא לשכוח להביא מגפיים.

 

רוסאן-ויונייה 2017

83% ויונייה ו-17% רוסאן, תסיסה ספונטנית בחביות 400 ליטר בהן הבגיר היין למשך ארבעה וחצי חודשים. בשנים האחרונות התפתחה סוגה חדשה של ויונייה ישראלי ששייכת ליצרנים שירשו את הזן, לא ממש מתחברים אליו ולכן מנסים לייצר ויונייה שהוא לא ויונייה, קרי יין שחף מהמאפיינים הזניים הקלאסיים. התחושה היא שזה מה שניסתה לעשות סורקין בבציר האחרון שבו הויונייה הוא חלק מיינות אורטל (מוחלף בסוביניון בלאן החל ב-2018), והיין מופיע בהיר, רזה ובבשלות נמוכה יחסית. החמיצות גבוהה ומספקת ליין מתח ורעננות ואילו הסיומת ארוכה ממוקדת. לא בדיוק ויונייה, אבל יין טעים ועשוי כהלכה. ציון:89

סוביניון בלאן 2018

עד שיניבו ענבי הסוביניון בלאן בכרם של אורטל, מגיעים הענבים ליין הזה מכרמים של יקב רמת הגולן. היין עבר תסיסה ספונטנית בחביות 400 ליטר והבגרה של שלושה חודשים על השמרים. זה סוביניון בלאן פריך עם חמיצות שוטפת-חך ויוצאת דופן בעוצמתה, שמייצרת לגימה לינארית, ארוכה ומלאת מתח. ביטוי מעניין של הזן, מינרלי ולא מאוד ארומטי, שמצריך לידו משהו לאכול בצלחת. ציון:90

אורטל אדום 2017

בלנד של 60% קברנה סוביניון, 30% מרלו והיתר סירה. לעומת הקברנה פרנק של אורטל, יש משהו יותר מיינסטרים בבלנד האדום של אורטל. הוא רענן וקל לשתייה, חף מעומס של פרי ומציג איזון יפה בין מתיקות מעודנת של פירות אדומים ושחורים לבין חמיצות מספקת. לא יין מורכב במיוחד, אבל כזה שנותן ביטוי קלאסי, מאופק וחינני לשילוב הזנים. במחיר של 70 שקל זהו יין שמספק תמורה נהדרת למחיר. ציון:90

קברנה פרנק 2017

100% ענבי קברנה פרנק מהכרם של אורטל. זהו ביטוי בהיר, עדין ומלא-קסם של קברנה פרנק, שמגיע בגוונים אדומים של פרי ומציג רק במרומז ובאיפוק רב את התיבול הירקרק שאופייני לזן במחוזותינו. יש משהו באלגנטיות של היין הזה שמעלה אסוציאטיבית את יינות הקברנה פרנק של עמק הלואר. השימוש המדוד בעץ מאפשר לפרי להתבטא והתחושה היא של יין שתי מאוד, רענן, שמחד מרחף על החך בקלילות ומאידך חושף מורכבות של טעמים שמובילים לסיומת מרשימה ומלאת נוכחות. מקסים ומייצר ציפייה ליינות הקברנה פרנק הבאים של אורטל. ציון:92