סקס, נעליים וסוביניון בלאן

שרה-ג'סיקה פארקר, כוכבת הסדרה 'סקס והעיר הגדולה', מצטרפת לגל סלבריטאי היין ומשיקה שיתוף פעלה חדש עם מותג היין הניו-זילנדי Invivo. 

בזמן שבחוגים רבים בישראל יין נחשב עדיין למשהו מתנשא ואליטיסטי, מסתבר שברחבי העולם, בדגש על ארצות-הברית, הולך ומנער מעליו היין את תדמיתו המיושנת ומסגל לעצמו שיק וסקס-אפיל מסוג חדש. בין-לילה, השתנה מיתוג היין ממשקה מתוחכם של בורגנים בגיל העמידה למשקה הנכון ביותר, או ליתר דיוק ה-COOL ביותר, לשתות אותו ב-2019.

שוק היין בארצות הברית, הן ברמת היינות המקומיים והן ברמת היבוא, נמצא בפריחה בשני העשורים האחרונים והפך לשוק הצריכה החשוב ביותר בעולם. הפריחה הזו לא דילגה על עולם הידוענים האמריקאי, ואלו הפכו עם הזמן לסוכני שינוי מרכזיים בהעצמת הפופולריות של יין בארצות-הברית. היום, כמעט כל ידוען שמכבד את עצמו מחזיק במותג יינות משל עצמו או מחצין את הידע שלו ביין, והמגמה רק הולכת ומתעצמת. דוגמאות? יש הרבה: בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי עם יין הרוזה של מיראוואל שהפך ללהיט היסטרי באמריקה; כוכב הכדורסל דוויין ווייד עם מותג יינות Wade; הזמרת ניקי מינאז' שהוציאה יין מוסקאטו מצועצע שנושא את שמה; השחקנית דרו בארימור שהשיקה מותג יינות משל עצמה ועוד ועוד. וזה לפני שהזכרתי את לברון ג'יימס, אחד הספורטאים הנערצים בארצות הברית וחובב יין בפני עצמו, שמעלה ברשתות החברתיות יינות שהוא אוהב במיוחד.

התוספת הסלבריטאית האחרונה לעולם היין, כפי שפורסם לפני כעשרה ימים בכל מקום אפשרי, היא לא אחרת מאשר השחקנית כוכבת הסדרה 'סקס והעיר הגדולה', שרה-ג'סיקה פארקר, שאף השיקה לאחרונה מותג פרטי של ביגוד והנעלה תחת השם SJP. על-פי הפרסומים, חוברת השחקנית, שמככבת בימים אלה בסדרת הטלויזיה 'גרושים', למותג היין הניו-זילנדי הפופולרי Invivo.

יינות Invivo החלו את דרכם לפני כעשור בניו-זילנד. צמד היזמים שמאחורי הפרוייקט, טים לייטבורן ורוב קמרון, הקים את המותג באמצעות דגם של גיוס המונים שאיפשר לצרכנים להפוך למחזיקי מניות בחברה. בשנת 2018, לאחר גיוס של 4.4 מילון דולר ניו-זילנדי, הפכה Invivo לחברה שעשתה את גיוס-ההמונים הגדול ביותר בהיסטוריה של חצי-הדור הדרומי. בתוך כך, מייצרים ביקב שממוקם בעיר טה-קאוותה שבניו-זילנד יינות מענבי סוביניון בלאן, פינו גרי ופינו נואר, שאמנם לא נהנו משבחיהם של מבקרי יין אך הציגו לראווה מדליות מתחרויות שונות ברחבי העולם.

ג'סיקה-פארקר, שאם להסתמך על הודעות היח"צ תהיה שותפה מלאה בתהליך הפקת היין ויצירת הבלנד, היא לא הסלבריטאית הראשונה שתשתף פעולה עם קמרון ולייטבורן. במוסף לקו יינות Invivo, מייצרים השניים מותג יינות משותף עם איש הטלוויזיה הבריטי גרהאם נורטון. כנראה שב-Invivo הבינו היטב באיזה צד מרוחה החמאה בעולם היין, ושילוב הכוחות עם SJP יביא לשוק במהלך השנה הקרובה שני יינות שמתכתבים היטב עם טרנדים חזקים ועכשוויים בארצות הברית: סוביניון בלאן ורוזה.

לצפייה בסרטון ההשקה

אפשר כמובן להיות ציניים, ולמעשה קצת קשה שלא לעשות זאת לאחר צפייה בסרטון המשותף של קמרון, לייטבורן ופארקר, אך אם מסתכלים מאחורי הדולרים ומתנתקים לרגע מהשאיפות הכלכליות של היזמים, ייתכן שבסופו של דבר מדובר בתרומה חיובית לענף לטווח הארוך. הצטרפותם של סלבריטאים לעולם היין מייצרת תגובה חיובית כלפי יין בקרב צרכנים, בעיקר צעירים, ואלו ירכיבו בעתיד את אוכלוסיית צרכני היין העולמית. חלקם בוודאי יישארו לנצח חסידים של יינות מהסוג של הרוזה העתידי של שרה-ג'סיקה פארקר או המוסקאטו של ניקי מינאז' וזה בסדר גמור. יחד עם זאת, אפשר לשער שיהיו אחרים שהנגשת היין על-ידי ידוענים תאפשר להם מגע ראשוני עם יין, ולאחר מכן הם יבחרו להעמיק הלאה לעבר יינות איכותיים יותר, כמו היין של אמידיו פפה שלברון ג'יימס העלה לאחרונה לחשבון האינסטגרם שלו (ונותר רק לתאר איזה ביקוש זה עורר ליין הזה).

כעת, כל שנותר זה לחכות ליציאת היין הראשון של SJP, ולקוות שהיא תשכיל להביא ליצירתו את כישורי בחירת הנעליים של קארי בראדשו ולא את אלה של בחירת הגברים (סלח לי, מיסטר ביג).