ספר הזיכרונות של ז'ראר באסט, שהלך לעולמו בשבוע שעבר, מוצע למכירה במסגרת מיזם של מימון המונים

ז'ראר באסט, מאנשי היין הבולטים בעולם בשלושת העשורים האחרונים, הלך בשבוע שעבר לעולמו בגיל 61. מיזם של מימון המונים הושק כדי להוציא להוציא לאור את ספר הזיכרונות שכתב בימיו האחרונים

תמונה מתוך האתר של ז'ראר באסט

ביום רביעי האחרון, 16 בינואר, נפרדה קהילת היין העולמית מז'ראר באסט (Gerard Basset), שהלך לעולמו בגיל 61 לאחר מאבק במחלת סרטן שתקפה אותו לפני כשנתיים. באסט היה מהדמויות הבולטות והמעוטרות ביותר של עולם היין בשלושת העשורים האחרונים. הוא זכה בתואר הסומלייה הטוב בעולם ב-2010, והחזיק במגוון רחב וחסר תקדים של תארים נוספים. צבר האותיות שהשתרך אחרי שמו (MW, MS, OBE, OIV, MBA ועוד), שמוכר היטב לכל מי שמתעניין ביין, הפך לחלק בלתי-נפרד ממנו ולסימן ההיכר שלו בענף מסחר היין.

לאחר שאובחנה אצלו מחלת הסרטן, הסב באסט לשולחנו והחל לכתוב את ספר הזיכרונות שלו, שמבוסס על 30 שנות קריירה שמקבילה מבחינת לוח הזמנים להתפתחותו של עולם היין המודרני כפי שאנו מכירים אותו היום. כעת, לאחר מותו, מוצע ספרו של באסט למכירה במסגרת מיזם של מימון המונים. הספר, שנושא את השם 'Tasting Victory', עתיד לצאת לאור בהוצאת Unbound הבריטית, שמתמחה בהפעלת מיזמים של גיוס המונים למטרות הוצאת ספרים.

במסגרת המיזם, כפי שנהוג במימון המונים, מוצע למכירה עותק של הספר (25 פאונד) לצד אפשרויות שונות של תשורות מיוחדות, בהתאם לסכום שבו מתבצעת התמיכה. לכניסה לדף המיזם, לחצו כאן.