מתחילים לסכם שנה: ספרי היין הטובים ביותר שקראתי בשנת 2019

מבט למעמקי הטרואר האיטלקי, יין טבעי ומדריך גאולוגי לשוחר-היין. אלו הספרים שעשו לי את שנת 2019 (גם אם מקצתם יצאו בשלהי השנה שעברה...)

בכל דצמבר, עת מגיע הזמן לסיכומי שנה והתבוננות לאחור, מתעוררת בי אכזבה קלה על כך שלא קראתי מספיק ספרים, וזה לא באמת משנה כמה ספרים חלפו לנגד לעיניי באותה שנה. שצף המידע שמציף אותנו בעידן המודרני, בין אם הוא מקוון או מודפס, הופך את המשימה להישאר מעודכן ובו בזמן לנהל חיים נורמטיביים לכמעט בלתי-אפשרית. ובכל זאת, בעיקר בזכות פשרה שכללה ויתור מוחלט על סיפורת פיקטיבית בשנה האחרונה, הזדמנו לפתחי לא מעט ספרי יין מעניינים, אשר חלקם יצאו לאור בשנה האחרונה וחלקם מעט ותיקים יותר. אז הרי לכם, לכבוד הגעתו של חודש דצמבר שחותם את השנה, מספר המלצות על ספרי-יין שכדאי להחזיק על המדף. עם ספר טוב ביד אחת וכוס של יין טוב ביד השנייה, נותר רק לקוות שהחורף יואיל בטובו להגיע וישלים את התמונה.

הספרים שלפניכם אינם ניתנים להשגה בישראל, אך ניתן לרכשם ללא בעיה באמזון או באתר Book Depository. המחיר שמוצג הוא מחיר משוער.

 

Italy's Native Wine Grape Terroirs/Ian D'agata

לאחר ספרו הקודם שעסק בזני הענבים המקומיים של איטליה חזר השנה כתב ומבקר היין, איאן ד'אגאתה, עם ספר חדש שמוקדש במלואו לטרוארים הגדולים של ארץ המגף.

ספרו של ד'אגאתה, כרך עב-כרס שמתפרש על-פני 328 עמודים, מציג בסדר אלפביתי עולה את זני הענבים הילידיים של איטליה. לאחר הסבר כללי על כל זן, מציג המחבר תיאור מפורט של אזורי היין השונים שבהם הוא גדל ברחבי איטליה, תוך שהוא מבצע התבוננות מדוקדקת ופרטנית לעומקו של כל אחד מהטרוארים הספציפיים השונים שקיימים בהם. לאחר הסקירה האזורית, בוחר ד'אגאתה את חלקות הכרם הטובות ביותר בכל אזור ואף מציין יינות שנחשבים לטעמו לבנצ'מארק של טרואר ואיכות בכל אחד מאזורי היין השונים.

אין ספק כי ד'אגאתה הוא מקור הסמכות המהימן והידען ביותר בנוגע ליין איטלקי בעת הנוכחית. מלבד היותו מקור לידע נרחב ומרשים, כזה שיורד עד לפרטים הקטנים ביותר, הוא מיטיב לשלב בין השיטין כתיבה דעתנית, אלגנטית ושוטפת, שמלמדת לא מעט על פילוסופיית היין שלו. אם יין איטלקי הוא התשוקה שלכם, אין ספק שמדובר בספר חובה עבורכם. יחד עם זאת, זהו אינו ספר למתחילים, ובכדי ליהנות ממנו רצוי להגיע עם ידע מוקדם על יין איטלקי ובכלל. כמו כן, יש לקחת בחשבון שחוויית הקריאה מספקת תחושה של קריאה אנציקלופדית, כך שלא מדובר בספר לקריאה בנשימה אחת, אלא במקור מידע שניתן לגשת אליו מפעם לפעם במידת הצורך. נקודה אחת שלילית, אם רוצים, אפשר לייחס לעובדה שספר מהסוג הזה אינו מכיל צילומים ותמונות, מה שהופך את הדפדוף בין עמודיו למעט יבשושי. צילומים של חלקות כרמים נבחרות היו עשויים לשדרג את חווית הקריאה, קל וחומר כאשר מדובר בטרוארים נפלאים ופוטוגניים כשם שיש באיטליה.

(מחיר:170 שקל)

 

Wines of Germany/Anne Krebiehl

ספרי ה-wines of… הפכו לפופולריים בשנים האחרונות, בעיקר לנוכח הופעתם של אזורי יין חדשים ברחבי העולם. אלו ספרים שתפקידם, בדרך כלל, הוא לעשות לקורא קצת סדר בבלאגן, להוות עבורו מקור-ידע בסיסי ולהציג בפניו את אזורי היין השונים של המדינה ואת היינות שמיוצרים בהם.

בספרה החדש, שיצא ממש לאחרונה ועוסק ביינות גרמניה, מספקת MW אן קרביהל את הסחורה הזו בדיוק. בשפה נעימה ונגישה סוקרת קרביהל את ההיסטוריה של עשיית היין בגרמניה, מפרטת את חוקי היין של המדינה, מציגה את זני הענבים המרכזיים שגדלים בשטחה ומעלה לדיון את הנושא האקטואלי של שינויי האקלים והשפעתם על תעשיית היין הגרמנית. המשך הספר מוקדש לפרקים שמחולקים על-פי מגוון אזורי היין של גרמניה, כאשר מעבר למידע היסטורי וכללי על כל אחד מצרפת קרביהל גם את שמותיהם וסיפוריהם של יצרנים נבחרים בכל אזור. 

ספר שהוא מבוא מעודכן ומוצלח ליינות גרמניה, שמיועד בעיקר להיכרות ראשונית עם אזורי היין הגרמניים השונים. למרבה הצער, כמו בספרו של ד'אגאתה, גם הספר הזה חף מתמונות.

(160 שקל)

Flawless:Understanding Faults in Wine/Jamie Goode

במידה ותהיתם אי-פעם מה יכול לפגום ביין בדרכו מהגפן אל הכוס שלכם, אז ספרו של ג'יימי גוד, אחד מסופרי-היין הבולטים של העשור האחרון, בא לעשות לכם סדר.

גוד, מדען בהכשרתו המקצועית, סוקר בספרו כל אחד מפגמי היין האפשריים, כאשר לצד הסבר מדעי על אופן היווצרותם הוא מציע את פרשנותו הסובייקטיבית לגבי השפעתם על היין וכן דרכים שמאפשרות לטועם לזהות כל פגם באופן ספציפי. כדרכו של גוד, הספר כתוב בצורה קולחת ונהירה כך שאפילו נושאים כימיים נקראים מבלי שאתה מרגיש צורך לדפדף לעמוד הבא.

אני לא בטוח שהייתי קונה דווקא את הספר הזה כמתנה לחובב יין כלשהו, אך אם אתם עוסקים בתחום כלשהו שקשור בענף היין יש סיכוי שתמצאו בו את כל מה שאתם צריכים ורוצים לדעת על פגמים ביין.

(60 שקל)

The Sommeliers Atlas of Taste/Rajat Parr and Jordan Mackay

ספר נהדר שנולד מתוך שיתוף פעולה בין ראג'אט פאר, שהחל את דרכו כסומלייה ועבר במשך השנים לייצר יין בעצמו (בהצלחה רבה), לבין כתב היין ג'ורדן מאקיי. הספר אמנם יצא לאור כבר בשלהי השנה שעברה, אך אני הגעתי אליו רק השנה ואני חייב לומר שמאוד נהניתי מקריאתו.

יותר מכל, זה ספר שפשוט כיף לקרוא אותו. פאר ומאקיי יוצאים אל השטח, מראיינים ייננים בולטים מהעולם (אך בעיקר מצרפת) ומנסים לרדת לעומקם של ההבדלים התהומיים שעשויים להבדיל יין אחד למשנהו. בדרכם לקבל תשובות, אם כאלו קיימות בכלל, הם מדסקסים בנושאים של טרואר, פילוסופיה, מסחר, גישות שונות של כורמות וייננות ובחירותיהם של סומליירים. הספר מלווה בתצלומים צבעוניים מרהיבים ומכיל לא מעט המלצות אישיות של השניים לגבי יצרני יין ויינות שמועדפים עליהם. התוצר הסופי מספק כמה שעות טובות של קריאה כיפית, מהנה ומלמדת, שבעיקר מעוררת חשק בלתי-נשלט למזוג משהו לכוס.

(100 שקל)

Natural Wine for the People:What it is, Where to find it, How to love it/Alice Feiring

אפשר להתווכח מהיום ועד מחר על כל מה שקשור ביין טבעי, אבל מדובר בנושא שהולך ומתפתח, כך שכל מי שחשב שזה טרנד שהולך להעלם בקרוב עומד להתבדות. מחברת הספר הזה, אליס פיירינג, זיהתה את חיבתם של המילניאלס כלפי התנועה העולמית החדשה הזו וחיברה מדריך יעיל וכתוב היטב לכל מי שהנושא מעניין אותו, אך כזה שעשוי לשמש גם כדלק בעירה מעניין למבקריו.

כיאה למדריך המסוג הזה, מגדירה פיירינג במסגרתו מהו בעיניה יין טבעי תוך שהיא מדגימה את ההבדלים הבולטים בינו לבין יינות 'אחרים'. בצד הפרקטי יותר, היא מציינת רשימה של יצרני יינות טבעיים שחובה על שוחרי יין טבעי להכיר ומצרפת רשימה של חנויות יין מומלצות שמתמחות ביין טבעי. בין אם מסכימים עם דבריה או מסתייגים מהם מדובר בספר מעניין ומעורר מחשבה, שמהווה אבן דרך נוספת במסע גלישתם של היינות הטבעיים לעבר המיינסטרים.

(65 שקל)

Vineyards, Rocks and soils: The wine lover's guide to Geology/Alex Maltman

ספרי-יין לא מעטים עוסקים בטרואר, אותו מכלול פיזי של גורמים שמעצב אזור מסוים, אך כמה מהם עוסקים באופן פרטני בסוגי הקרקעות בכרמים? מעט מאוד. בספרו 'כרמים, סלעים ואדמות: מדריך הגאולוגיה לשוחרי-היין', לוקח אלכס מלטמן את הקורא למסע אל נבכי הקרקעות שמרכיבות את הכרמים  שמפיקים את היינות הגדולים ביותר בעולם. הספר מתמקד באספקט הגאולוגי של עולם היין, מתאר את הקשר בין הרכב הקרקע לגפן ומנסה לחקור את השפעתה של האדמה על מה שעשוי להתקבל מאוחר יותר בבקבוק. התוצאה מעניינת, מלמדת ומעשירה, אך מיועדת בעיקר למי שהמושא מעניין אותו. חיפשתם מתנה לחנון-יין אמיתי? מצאתם. (130 שקל)