לאחר שנעקר וניטע מחדש, כרם אלוני הבשן של יקב רמת הגולן מפיק שני יינות חדשים ומצוינים

הגישה האקטיבית של יקב רמת הגולן בהתמודדות מול וירוס קיפול העלים ממשיכה להוכיח את עצמה עם צמד יינות חדשים ומרשימים מכרם אלוני הבשן

יקב רמת הגולן השיק לאחרונה צמד יינות חדשים מסדרת ירדן: כרם אלוני הבשן 2016 ומרלו כרם אלוני הבשן 2016. כדי להפיג את המתח, אקדים ואומר שמדובר בשני יינות מצוינים, עם עדיפות איכותית ברורה לטובת אחד מהם. לטובת מי? תצטרכו לקרוא עוד קצת.

לעומת יקבים אחרים בישראל, ברמת הגולן הבינו כבר בשלב מוקדם יחסית שענף היין העולמי, לפחות בגזרת יינות הפרמיום, הולך לכיוון של התמקדות בכרמים מוגדרים וספציפיים. התובנה הזו הובילה את אנשי היקב, הן ברמת הייננות והן ברמת השיווק, לייצר בסדרת ירדן היוקרתית הפרדה בין יינות "בסיסיים" ליינות שמבוססים על ענבים מכרמים יחידניים. בדרך הזו, נכנסו לקלאסיקה הישראלית יינות שנשאו בגאון שמות של כרמים; אל רום, אודם וכן הלאה. הגישה הזו אמנם מזכירה יותר את התפישה הטרוארית האירופאית, אך ברמת הגולן הקפידו במקביל לאזן את המשוואה ודבקו בגישה אמריקאית של מיתוג זני של יינות כך שבלנדים נותרו מחוץ לתחום כמעט לחלוטין.

בהיבט הזה, לפחות כפי שאני רואה את הדברים, מתרחש ברמת-הגולן בשנים האחרונות תהליך חיובי של הרחבת היצע יינות הבלנד מעבר לקצרין ורום שממוקמים בקצה הפירמידה. צעד ראשו בכיוון נעשה עם צאתו לשוק של בלנד מכרם בר-און לפני מספר שנים וכעת המגמה מתרחבת עם בלנד מכרם אלוני הבשן. כמובן שמדובר בנושא שפתוח לדיון, אך אני סובר שבמקרים רבים יינות אדומים ישראליים יוצאים נשכרים מערבוב נכון של זנים. זה אמנם לקח לא מעט זמן, אבל כנראה שגם ברמת הגולן מזהים את הפוטנציאל שטמון בשילוב בין זני בורדו, קברנה סוביניון במיוחד, לבין זן הסירה בישראל.

היבט חיובי נוסף, שבא לידי ביטוי בעיקר במחצית השנייה של העשור שהסתיים זה מכבר, ניתן לזהות בירידה בעציות ובמתיקות של יינות רמת-הגולן. לא הייתי מפריז ומכנה זאת שינוי סגנוני, אך הורדת האוקטבה הזו-שייתכן ומקורה בשינוי בתמהיל ובאופי החביות שבהן היין מבגיר- עשתה רק טוב ליינות שנטעמים רעננים, מאוזנים ורגועים בהשוואה למה שהתרגלתי לקבל בסדרות הגבוהות של היקב בשנים עברו.

אך אם כבר בתהליכים עסקינן, אז זה המשמעותי ביותר שקורה ביקב רמת-הגולן קשור בהתמודדותו של היקב עם וירוס קיפול העלים שפשה בכרמי ישראל בעשור האחרון. לנוכח הפגיעה הקשה בכרמים ולמען הבטחת עתידו, נקט היקב בגישה אקטיבית והקים משתלה עצמאית של חומר ריבוי נקי לגפנים בשותפות עם חברת ENTAV הצרפתית. הודות למהלך ההרפתקני הזה, מסוגל היום היקב להוציא יינות חדשים באיכויות גבוהות מכרמים בריאים ונקיים כמו בר-און ואלוני הבשן.

כרם אלוני הבשן, מקור הענבים לשני היינות החדשים, ממוקם במרכז רמת-הגולן על אדמה בזלתית בגובה של 600 מטרים. הכרם ניטע בראשית שנות ה-80 ובמשך שנים הניב ענבים באיכות גבוהה ובראשם מרלו. לאחר שנפגע מהווירוס, כמו כרמים רבים אחרים בישראל, נחלש הכרם וירידה משמעותית חלה ביכולותיו להניב פרי, כל שכן כזה באיכות גבוהה. לאחר ניסיונות שיקום שלא צלחו, החליטו ברמת-הגולן לעקור את הכרם ולנטוע על חשבונו כרם מחומרי הריבוי החדשים שהניבה המשתלה העצמאית. ההחלטה הזו הוכיחה את עצמה, עד כדי כך שאנשי היקב החליטו להשתמש בחלק מענבי הכרם (שנטוע על שטח של 300 דונם בסך הכל) לצורך יצירת יינות מכרם יחידני שיישאו את שמו- מרלו זני ובלנד של קברנה סובניון, מרלו וסירה. כפי שכתבתי בתחילת דבריי, התוצאות מרשימות, קל וחומר כאשר מתחשבים בעובדה שמדובר בכרם צעיר שעוד עתיד להעמיק את שורשיו ולהשתבח.

רמת הגולן ירדן מרלו כרם אלוני הבשן 2016

מרלו עסיסי, קטיפתי ואלגנטי, שמציג פרי יער כהה ובשל על רקע ניחוחות של טבק ושוקולד מריר. היין נדיב וגופו מלא אך הוא אינו מכביד ומפגשו עם החך חושף תיבול עדין וטאנינים עגולים ורכים. הטעמים טובים מאוד, עמוקים ומאוזנים, ואילו הסיומת הרמונית ועשירה בטעם. מרלו ישראלי מצוין. ציון:91

רמת הגולן ירדן כרם אלוני הבשן 2016

19 חביות בלבד הופקו מהבלנד הזה שמורכב מחלוקה שווה בין ענבי קברנה סובניון, מרלו וסירה. האף עמוק, מורכב ומסקרן, כאשר לצד הפרי הבשל ניתן לזהות תווים אדמתיים שיוצרים מארג ארומטי שמשלב גם תיבול ירקרק וניחוחות של ארז וטבק. על החך היין עדיין מעט לחוץ ומכווץ, אך לא ניתן לפספס בו את הבשלות המצוינת, את המבנה הטאני המרשים ואת רבדי מורכבות הפרי. יש כאן עושר של טעמים, נדיבות, אך כזו שבמקרה הזה מוחזקת היטב ולא מאפשרת ליין לגלוש למתיקות. הסיומת מינרלית ועוצמתית. מהיינות הטובים ביותר של בציר 2016 בישראל. ציון:93