יקב צרעה הישראלי הוא היקב הראשון מחוץ לאירופה שמצטרף ליוזמת Fair'n Green לקיימות בכורמות

יקב צרעה קיבל את ההסמכה ולדברי ערן פיק אמור להפוך עם הזמן ליקב שמושתת במלואו על יסודות של קיימות

כחלק מגל מבורך בענף היין הישראלי של חתירה לקיימות ושמירה על הסביבה, התקבלה הבוקר הודעה על כך שיקב צרעה הישראלי קיבל את ההסמכה הרשמית של ארגון Fair'n Green שמקדם את נושא הקיימות בכורמות. בכך, הפך יקב צרעה ליקב הראשון מחוץ לגבולות אירופה שמצטרף ליוזמה ומחויב לתקניה. MW ערן פיק, יינן ומנכ"ל היקב, מסר בהודעה לעיתונות כי היקב שואף להפחית את השפעתו על הסביבה ככל שניתן. "אנחנו מאמינים ששמירה על איזון בטבע וקיימות הם הדרך הנכונה לצעוד בה" כתב פיק. "מצאנו שיוזמת Fair'n Green תואמת את הפילוסופיה ואת היעדים שלנו. הם סייעו לנו למדוד ולהעריך את השפעתנו על הסביבה ביחס ליקבים אחרים בעולם והם ימשיכו לתמוך בנו בדרכנו להפוך ליקב אסטייט שמושתת על קיימות מלאה".

יוזמת Fair'n Green הושק בשנת 2013 על-ידי ייננים, מרכזי מחקר ובעלי מניות. יו"ר היזמה, ריינהרד לוונשטיין, שגם אחראי על המיזם של יקבים תאומים שמקשר בין יקבים מגרמניה וישראל, בירך על הצטרפותו של יקב צרעה. "אנחנו מאושרים לצרף את יקב צרעה כחבר מחויב ומכובד בפייר אנ' גרין" כתב לוונשטיין, והוסיף כי "הלפת הידע בין קולגות באירופה וישראל לבטח תספק תובנות מעניינות בדרך לקידום כורמות וקיימות ברחבי העולם".

נכון להיום, חברים ביוזמת פייר אנ' גרין 65 עסקי יין מ-6 מדינות, כאשר מטרת היזמה המוצהרת היא לא רק לספק הסמכה לכורמות בר-קיימא תחת קריטריונים מחמירים, אלא לקיים מערכת דינמית בינלאומית של פיתוח חברות בדרך לעתיד בר-קיימא.