חמישה יינות יווניים לבנים מזנים מקומיים שיצננו את חופשת הקיץ היוונית שלכם

הנהירה הישראלית ליוון בשנים האחרונות פתחה צוהר ליינות הנפלאים של המדינה הבלקנית. אם גם אתם נמצאים על הקו שבין תל-אביב ליוון, קבלו 5 המלצות ליינות יווניים לבנים ומרעננים שיצננו את החופשה היוונית שלכם


זה כבר כמה שנים, לפחות מאז משט המרמרה, שהתייר הישראלי מעדיף את יוון על שלל שלוחותיה על-פני טורקיה, שבעבר הייתה ברירת המחדל הישראלית של נופש בסגנון בטן-גב. ואם אפשר להשתמש בפייסבוק או באינסטגרם בתור איזשהו כלי שמספק אינדיקציה, גם אם לא מדעית במיוחד, אז לפעמים נדמה שביולי-אוגוסט חצי מהישראלים נמצאים במדינה הבלקנית שמציעה אינספור יעדים לנפוש בהם.

הפלישה הישראלית ליוון חשפה בפני ישראלים רבים את ענף היין המקומי. זה קרה בתקופה שבה יינות יוון, או ליתר דיוק יינות סנטוריני, פרצו קדימה בשוק הבינלאומי עד שהיום ניתן למצוא אותם כמעט בכל תפריט יין שמכבד את עצמו. ועדיין, אם המודעות הישראלית ליינות יווניים הייתה אפסית עד לפני כמה שנים, אז היום אנחנו נמצאים במצב שבו כבר מספר לא מבוטל של מותגי יין יווניים מיובאים לישראל באופן סדיר, דבר שלפני עשור היה נתפש כלא ממש סביר. חיבורם הרגשי של הישראלים למדינה השכנה (כן, כשאין לך אפשרות לבקר את השכנים האמיתיים שמסביבך אתה נאחז בכל דבר) שנובע בין היתר מביקורים תכופים בה, מייצר מוטיבציה מיוחדת להתנסות איתם גם כאן בישראל.

אבל עם כל הכבוד לישראל, אנחנו עומדים כעת ממש בפתחו של אוגוסט, מה שאומר שאתם ככל הנראה איפשהו לפני או אחרי חופשת הקיץ שלכם. אז אם אתם לפני גיחה לנופש ביוון או באחד האיים, סיפקתי לכם רשימה קצרה של יינות לבנים יווניים לצנן איתם את ארוחת הצהריים או סתם להתענג עליהם על המרפסת מול הים-התיכון.

גפנים בסנטוריני
גפנים בסנטוריני

 

Santorini

Volcanic Slopes PURE Assyrtiko 2016

וולקאניק סלופס הוא למעשה יקב בוטיק חדש יחסית שהוקם בסנטוריני על-ידי אסטייט ארגירוס (יקב שמיובא לישראל ע"י שקד ומייצר יינות מצוינים בפני עצמו), אשר מייצר כמות קטנה של 5000-7000 בקבוקים בשנה מחלקות כרמים בנות 150-250 שנה בכפרים פירגוס ומגאלוכורי, שני טרוארים שונים מאלו שארגירוס מסתמך עליהם בדרך כלל.

PURE הוא יין שתוסס במכלי בטון מתחת לפני האדמה ולאחר מכן ממשיך להבגרה של 14 חודשים ועוד כשנת התיישנות בבקבוק לפני צאתו לשוק. זהו יין שמספק את כל החוויה של היינות הוולקניים של סנטוריני: עוצמה ואינטנסיביות, מרקם עשיר ומליחות, חמיצות לצד מינרליות ויכולת השתבחות של כעשור נוסף בבקבוק לפי ההתרשמות שלי.

 

Crete

Lyrarakis Voila Assyrtiko 2018

מי שחשב שאסירטיקו משובח יכול להגיע רק מסנטוריני כנראה לא שמע עדיין על יקב ליראראקיס מכרתים. ענבי האסירטיקו מגיעים מכרמים בגובה 600 מטר שממוקמים בצפון מזרח האי ומגודלים ללא השקיה. זה אסירטיקו רענן ונפלא, עם טעמים מובהקים של לימונית בשילוב עשבי תבלין ים-תיכוניים ירקרקים. ביחס ליינות אסירטיקו מסנטוריני הוא מרגיש קצת קל-משקל, אם כי בדומה להם יש לו את סיומת הגיר המינרלית, יבשה ומלאת המתח. ואם אתם לא מוצאים אותו ביוון, אז הוא מיובא לישראל כעת על ידי אלדד לוי.

 

Peleponnese

Skouras Moschofilero 2017

מוסקופילרו, שקיבל את שמו הודות לכך שהוא אהוב במיוחד בקרב יתושים, הוא זן ענבים מקומי שגדל בעיקר באזור פלפונס. המוסקופילרו של סקוראס הוא בנצ'מארק מקומי וביכולתו לספק היכרות ראשונית מוצלחת עם הזן. הענבים מגיעים מגפנים בנות 35-40 שנה באזור מנטיניה.

כיאה לזן, זהו יין ארומטי ומבושם עד מאוד, דל באלכוהול וקל לשתייה אך בו בעת עשיר בטעם, פרחוני ופריך. אל תתאמצו לחפש כאן מורכבות יוצאת דופן, אבל אם רעננות היא מה שאתם מחפשים בזמן החופשה היוונית שלכם, זו הכתובת.

 

Epanomi, Macedonia

Gerovassiliou Malagouzia 2017

מאלאגוזיה הוא זן יווני מקומי שעמד בסכנת הכחדה וניצל באמצעות התושייה של ונגליס ג'רוואסיליו מהיקב שנושא את שמו וממוקם במקדוניה שבצפון יוון. המאלאגוזיה הוא זן ארומטי במיוחד ובמקרה של היין הזה הוא מגיע עשיר בטעמי פרי כגון אגס, אפרסק וליים, אשר אליהם מצטרף מרכיב מינרלי-מעושן וחמיצות נהדרת, שוטפת-חך ומרעננת. כדאי לנסות ולהתנסות.

 

Paros

Moraitis Paros White

 

אם כבר הגעתם לפארוס (ומסתבר שיותר ויותר ישראלים מבקרים שם עם השנים) וחפצתם ביין מקומי איכותי, רוב הסיכויים שתגיעו בסופו של דבר ליקב מוראיטיס שהוקם ב-1910 ובו תאודור מוראיטיס אחראי על ייצור היין בזמן שאביו, מנוליס, אחראי על עבודת הכורמות, שמסתמכת על גפנים שנטועות באדמה ללא הרכבה על כנות (פרה-פילוקסרה).

היין הלבן של מוראיטיס עשוי מענבי מונמוואסיה (Monemvasia) שהבגירו במכלי נירוסטה בלבד. אל תצפו כאן למשהו גדול, אבל מה שכן תקבלו זה יין מעודן, יפה ורענן שמגיע עם חמיצות נהדרת ועשבוניות ירקרקה שמנקדת אותו בתיבול ים-תיכוני שמשתלב נפלא באוכל המקומי של האי.