הריזלינג הראשון אי-פעם שהוציא יקב פלטר עשוי להפוך ללהיט מקומי בקיץ הלוהט של 2019

בזמן שאזורי היין האירופיים הקלאסיים לוהטים מחום, כבר לא מופרך לדבר על יינות ריזלינג ישראליים מוצלחים. לקבוצה הזו ניתן לצרף כעת את יין הריזלינג החדש של יקב פלטר 

הבוקר, ממש לאחר שהתיישבתי מול המחשב כדי לכתוב על הריזלינג הראשון שהוציא אי-פעם יקב פלטר, נתקלתי בפייסבוק בכותרת של מאמר שהעלה לרשת עיתונאי היין סטוארט פיגוט, שנחשב למומחה עולמי בכל מה שקשור ביינות ריזלינג. "Cool climate is dead in old Europe" זעקה הכותרת הפרובוקטיבית, שכנראה עשתה את עבודתה נאמנה כי היא גרמה לי להיכנס ולקרוא את המאמר. פיגוט, שסיכם במאמר סמינר שהעביר לאחרונה בכנס שעסק ביינות ריזלינג בפינגר לייקס שבצפון מדינת ניו-יורק, השתמש בארבע טבלאות כדי להוכיח שהשינויים האקלימיים שמתרחשים היום באזורי היין הקלאסיים של אירופה קורים במהירות רבה יותר מכפי שרובנו חושבים או משערים. לא בכדי, אזורי יין חדשים במדינות כמו אנגליה, פולין ודנמרק מהווי היום את עתודת "אזורי היין הקרים" של אירופה.

ריזלינג, כמו פינו נואר, נחשב תמיד לזן ענבים שמתאים לאזורי יין קרים. גרמניה, אוסטריה ואלזאס שבצרפת הם השמות הראשונים שקופצים לראש כאשר חושבים על זן הענבים האציל הזה. יחד עם זאת, בשנים האחרונות החלו לצוץ יותר ויותר דוגמאות של יינות ריזלינג מצוינים, גם אם שונים באופיים, מאזורי יין שנמנים על מדינות העולם החדש: קלייר ואלי באוסטרליה, פינגר לייקס בארה"ב, עמק קזבלנקה בצ'ילה ואפילו כאן תחת השמש הישראלית הקופחת וחסרת הרחמים. נכון, אמנם אלו יינות ריזלינג שאינם זהים במדדי המעבדה שלהם לאלו שמזוהים עם אזורי העולם הישן, אך במקרים רבים הם נושאים עימם את מאפייני הזן שכוללים בין היתר של שילוב בין פרחוניות לפירותיות, חמיצות פריכה ובעיקר רעננות וטריות.

אל הדוגמאות המוצלחות לריזלינג ישראלי, קרי כאלה שמצדיקות את הפקת היין מעבר לרצון לגוון את הפורטפוליו, ניתן להוסיף כעת את הריזלינג של פלטר מסדרת T-Selection הגבוהה של היקב. זהו הבציר הראשון שהיקב משחרר מהיין הזה, במהדורה מצומצמת של 3600 בקבוקים בלבד, ולדעתי מדובר ביין שיכול לכבוש את תפריטי המסעדות בתל-אביב בקיץ הרותח של 2019. זאת כמובן בהנחה שמישהו במסעדות בתל-אביב היה מתעניין ביין ישראלי ובמה שיש לו להציע.

פלטר T-Selection  ריזלינג 2018

בציר ראשון יפה ומבטיח של יקב פלטר עם ענבי ריזלינג שמקורם בכרם קאיומי של יקב כרמל שבגליל העליון. הוא מגיע ב-11% אלכוהול ומדיף ארומות זניות נעימות של הדרים, בעיקר ליים, לצד ניחוחות ירקרקים ומרכיב פרחוני עדין. על החך הפרי מופיע נקי, קל-משקל, רענן ופריך, כאשר אותה לימוניות הדרים מלווה בטעמיה החמצמצים את כל אורך הטעימה. הסיומת יבשה ומינרלית, וגם אם אין ביין הזה ממד משמעותי של עומק, הוא מספק חווית שתייה מספקת ונאמנה לזן, שמזכירה לי יותר באופייה מקבילות אוסטרליות מאשר כאלה מהעולם הישן. במובן הזה, האם מדובר בריזלינג שמועמד להתיישנות? אני לא בטוח שיש לו את ריכוז הפרי והמבנה שמיועדים לכך, אך אני בהחלט צופה שהוא יילגם היטב בשלוש השנים הקרובות. ציון:90