ביער נרקוד

יקב יתיר עובר מזניות לאזוריות, נוטע בכרמיו זני קריניאן וגרנאש ומשחרר את נחל יתיר 2015, בלנד חדש ומקסים. סקירה

אם בעשור הראשון של שנות האלפיים יקב יתיר היה אחד מיקבי הבוטיק החדשים והמדוברים ביותר בישראל, אז בשנתיים האחרונות התקבלה אצלי תחושה שהוא לקח לעצמו פרק זמן בלתי מוגדר של שיוט מתחת לרדאר. שקט מהסוג הזה יכול בקלות לתעתע ולהתפרש כדעיכה, אך במקרה של יתיר, כך שמחתי לגלות השבוע כשביקרתי ביקב, מדובר בשקט תעשייתי שנעשה מבחירה, שמקורו בתהליכי התמקדות ויצירה של דברים חדשים ומעניינים. גולת הכותרת היא יין חדש בקטלוג, שאמנם לא עתיד לאיים על מעמדו של 'יער יתיר' כסופרסטאר של היקב, אך בעיניי הוא כרגע היין המעניין ביותר של היקב.

עתידות

בקרוב יוקם ביקב יתיר מרכז מבקרים חדש. האמנם? לפחות כך טוען מנכ"ל היקב יעקב בן-דור. מצד שני, נזכרתי שגם בביקור הקודם שלי ביתיר, אי-אז בתחילת 2015, שמעתי דיבורים על תשתית ראויה לקליטת מבקרים, אז לא הייתי ממהר להמר על זה. בסופו של דבר, גם אם יקב יתיר היה ונותר מאז הקמתו אוטונומיה של הטריו שכולל את בן-דור, היינן ערן גולדווסר ועוזרת המנכ"ל אתי אדרי, כל צעד משמעותי שנלקח שם תלוי ישירות בתזרים המזומנים שמעמיד יקב האם כרמל. ואם למדנו משהו מיקב כרמל לאורך השנים, זה שכל דבר נכון אך ורק לזמן הנתון שבו הוא נאמר.

יקב יכול לקבל החלטה, לגיטימית לטעמי, שהוא לא מעוניין בקבלת מבקרים. אבל באין החלטה כזו, הגיע הזמן שבחלוף תשע-עשרה שנות פעילות יוקם ביתיר מרכז מבקרים שיספק חוויה שלמה ומכבדת יותר לאורחים שמגיעים ליקב. בנושא הזה אני דווקא מוכן להתנבא: חדר טעימות ראוי יוכיח את עצמו ויקפיץ משמעותית את קצב מכירת היין ביקב עצמו. אם על הדרך זה אף יגרום ליותר אנשים להדרים ולשלב בביקורם ביקב קפיצה ליער יתיר הסמוך, שכיית חמדה יפהפייה שמשום מה נטושה ברוב ימות השנה, אז יש כאן גם תרומה צנועה למרחב המחייה של היקב. את היום חותמים בלגימת בירה צוננת בפאב מוזה בערד, והרי לכם תכנית של תיירות יין כהלכתה.

קלישאה:יין מתחיל בכרמים

רק שבמקרה של יתיר מדובר במציאות ולא באמרה חבוטה. היינן, ערן גולדווסר, נמצא ביקב כבר קרוב לשני עשורים, פרק זמן משמעותי בקנה מידה מקומי וכזה שמאפשר רמה מסוימת של הסקת מסקנות. במציאות הנוכחית, שבה שפים וייננים מחויבים להציג אישיות מותאמת לרשתות חברתיות ותכניות ריאליטי, נדמה אולי כי גולדווסר המרוחק נדחק מעט לאחור מבחינת השיח של שוחרי היין בישראל. עם זאת, מי שעוקב אחר העשייה מרובת-השנים שלו ביתיר, מבין שמדובר באחד מאנשי המקצוע השקדנים, הידענים והטובים ביותר שיש בענף המקומי.

הקף הנטיעות ביתיר עומד היום כבר על 550 דונם, כאשר מחצית מכמות הענבים נמכרת ליקבים אחרים, חלקה בצורתה הגולמית וחלקה כיין מוכן. בסיור בין הכרמים, שנטועים על גבי אדמת רנדזינה בגוונים שונים של חום, ניתן לזהות הבדלים קיצוניים ברמת הצימוח של גידולי כיסוי בין השורות. באמצעות מחזה הפסיפס הזה, מסביר גולדווסר חלק משינויי הגישה שחלו בטיפול בכרמים  לאורך השנים. "החלקות החומות, שאין בהם כמעט גידולי כיסוי, אלה חלקות שנהגנו לרסס יחסית הרבה. הן מתאוששות כעת, אבל זה לוקח לא מעט זמן"  הוא אומר.

גם אחרי שני עשורים, גולדווסר עדיין לא בטוח במאת האחוזים בזהות הזנים המתאימים ביותר לאזור שבו הוא פועל. הנטייה הראשונית בימי ראשית המילניום, התקופה בה נוסד יתיר, הייתה כמובן לעבוד עם זנים בורדולזים. במקרה של יתיר, הבחירה הזו אכן הוכיחה את עצמה, עם ההצלחה המסחררת של יער יתיר כבר בתחילת דרכו. היום, היציבות במכירות של אותו יער יתיר מאפשרת לגולדווסר לחקור זנים אחרים, שחלקם ירכיבו ככל הנראה את יינות היקב העתידיים. התהליך הזה, שמבוסס על עיקרון של נסייה וטעייה, הביא למשל להפחתה משמעותית בכמויות המרלו ולזניחה כמעט מוחלטת של הטמפרניו, זן שגולדווסר האמין בו ולא עמד בציפיות. בניגוד לשני אלו, קברנה פרנק, זן שביתיר כמעט ונואשו ממנו, מספק כרגע תוצאות מעודדות מבחינת אנשי היקב.

החדשות המסקרנות הן נטיעות של חלקות חדשות של זני קריניאן, גרנאש וסאנסו, אשר ניטעו בצורת גביע. בשלב הזה הן עדיין לא מניבות פרי, אך יהיה מרתק לחזות במופע שקריניאן, זן שנטוע בישראל בעיקר באזורים נמוכים, יספק בגבהים של 800 מטר ובאקלים המדברי. ניסיון מתבקש שחבל שלא נעשה ביותר מקומות בישראל עד היום.

 

זניות OUT, אזוריות IN

אחד השינויים הבולטים שמזהים ביינות יתיר מבציר 2015, שנמצאים כרגע בשוק, הוא המעבר מיינות זניים לבלנדים שנושאים אזכורים גיאוגרפיים שמקורם באזור בו פועל היקב. "באזור שלנו, לכל זן חסר משהו" מסביר גולדווסר את העדפתו לשילוב בין זנים. כחלק מהשינוי הזה, הצטרף בשנה האחרונה אל הר עמשא אדום, שהוציא היקב כבר לפני מספר שנים, יין בשם הר עמשא לבן. ביין החדש, שמחליף בקטלוג את הויונייה הוותיק של יתיר, ציוות גולדווסר לויונייה ענבי שנין בלאן, בשילוב שמצליח לייצר שלם מורכב יותר מסך חלקיו. יינות זניים אחרים: קברנה סוביניון וסירה למשל, יפסיקו לצאת בתור כאלה ויופנו לבלנדים קיימים וחדשים.

מבין היינות החדשים, נחל יתיר 2015- בלנד של סירה, מאלבק וטאנאט, הוא מבחינתי הבשורה המשמחת ביותר שמגיעה מדרום הר חברון. על-אף שנת הבציר, אותה מכנה גולדווסר "הגרועה בתולדות היקב", הוא הצליח לנפק יין מקסים שמרגיש מאופק, גסטרונומי ורגוע בהרבה מיינות היקב האחרים. ואם אני מדבר לאחרונה על יינות שמספקים תחושה של שייכות למקום ממנו הם מגיעים, היין הזה מרגיש כרגע הכי נכון למקום כמו יתיר. כשזה מרגיש נכון, זה בדרך כלל גם טעים.

 

רוזה 2017

55% גרנאש, 18% מורבדר, 18% טמפרניו והשאר ויונייה. התחושה היא שגולדווסר לא מנסה לעשות רוזה שנשען רק על חומצה, מה שמתבטא בנוכחות יפה ונעימה של פרי אדמדם ועדין. יין רענן, עם שמץ של מתיקות פירותית וסיומת יבשה בגווני הדרים. ציון:90

הר עמשא לבן 2017

בלנד יפה שמורכב מויונייה, שנין בלאן ורוסאן, אשר הבגירו במרכיבים נפרדים במכלי בטון ובחביות ישנות בנפח 500 ליטר. המרקם של היין מלא ועשיר, תוצר של ישיבה ממושכת על השמרים, וניכר כי הזנים מאזנים זה את זה ומייצרים נפח ומורכבות של טעמים שנעים על הקשת שבין תפוח ירוק, דבש, פירות הדר ועשבי תבלין. יין לבן יפה, מאוזן ורענן. ציון:90

הר עמשא אדום 2015

הבלנד שממותג כיין הבסיס של היקב מורכב בשנת הבציר הזו מפטי ורדו, קברנה סוביניון, סירה, מאלבק, קברנה פרנק וטאנאט, אשר הבגירו כשנה בחביות קטנות ובמכלי עץ בנפח 5000 ליטר. למרות חום השנה, שבהחלט בא ידי ביטוי בתחושה של מלאות גבוהה מהרגיל, הר עמשא מצליח לשמור על איזון ולהימנע מבשלות יתר. על חשבון המורכבות תקבלו יין נגיש, הרמוני ורך עם טעמי פרי טובים, תיבול וסיומת חמה. ציון:89

נחל יתיר 2015

בלנד חדש ומקסים של 77% סירה, 16% טאנאט ו-7% מאלבק. מבין האדומים של יתיר ב-2015 זה היין הטוב והמאוזן ביותר לטעמי. הוא מאופק, עסיסי ומתובל, ומגיע במרקם רך ונעים לשתייה שרק שב ומדגיש את העבודה העדינה והמדודה של גולדווסר עם עץ, שניכרת בכלל יינות היקב. יין יפה, אלגנטי ומלא אופי שיש לקוות שקהל הלקוחות הוותיק של היקב, שהתרגל בעיקר לעוצמות של יער יתיר, יידע לאמץ בחום. ציון:91

יער יתיר 2015

אין ספק שיער יתיר כבר ידע בצירים טובים יותר מאשר 2015, אך עדיין מדובר בבלנד בורדולזי ששייך לטופ המקומי. בשנה הזאת מורכב הבלנד מקברנה סוביניון, פטי ורדו וקברנה פרנק, והיין חושף על החך עושר של פירות יער כהים, סמיכים ומתובלים, אך כאלה שמרגישים מעט יותר מתקתקים וחד-גוניים בטעמם ביחס לבצירים קודמים. זהו לא יער יתיר מפורט ומורכב במיוחד, אך יחסית לגילו הצעיר הוא נגיש ועגול ונעים לשתייה כבר בשלב הזה של חייו. ציון:90