איך ישפיעו השריפות הקטלניות בנאפה על תעשיית היין המקומית?

חודש אוקטובר של שנת 2017 מאחורינו ואפשר כבר לחרוץ את דינו כאחד החודשים הקשים שידעה תעשיית היין העולמית בשנים האחרונות. שריפות פראיות השתוללו בחבלי היין נאפה וסונומה שבצפון קליפורניה והותירו אחריהן נזקים עצומים בנפש וברכוש, ועוד בטרם השתלטו עליהן כוחות הכיבוי האמריקאיים, החלו לזרום תמונות דומות של בערה גם מאזורי היין של גליסיה בספרד והדאו בפורטוגל. ואם המחזות שוברי הלב שהגיעו מקו האש לא היו מצערים דיים, אז הידיעות האחרונות על כך שייצור היין העולמי ב-2017 יהיה הנמוך ביותר מאז שנות השישים של המאה הקודמת, ללא קשר לגל השריפות הנוכחי, הגיעו כדי לחתום אוקטובר שחור ומפוחם.

לפחות ככל שזה נוגע לנאפה וסונומה, חבלי היין החשובים והמפורסמים ביותר מבין אלו שבאמריקה הצפונית, נחת זרועם של איתני הטבע אינה דבר חדש. שריפות בקליפורניה הן מחזה שכיח, ולפני שלוש שנים, בקיץ 2014, אף פקדה את האזור רעידת אדמה שצרבה בזיכרונם של תושבי המקום את תמונותיהן של חביות היין השבורות שהיין ניגר מהן כדם. ובכל זאת, גל השריפות האחרון, שאנשי רשויות כיבוי האש הגדירו כחסר תקדים בהיקפו ובעוצמתו, נשא עמו איום ממשי לחורבן שאפילו תושבי האזור למודי הניסיון התקשו לזכור שכמותו. התוצאות, שהתקבלו בהערכה ראשונית לאחר כיבוי האש, היו בהתאם: יותר מ-40 אבידות בנפש, בעיקר של קשישים שלא הספיקו להתפנות מבתיהם בעיר סנטה רוזה, והרס של כ-8,400 מבנים, בהם אלפי בתי מגורים שנשרפו כליל והותירו משפחות שלמות ללא קורת גג ורכוש. לנוכח המספרים הקשים הללו ולפי הערכות ראשוניות בלבד, נראה כי תעשיית היין המקומית, שמזוהה יותר מכל עם האזור ועמדה בסכנה קיומית, יצאה הפעם בזול; רק 20-25 יקבים ניזוקו בדרגות חומרה שונות מפגעי האש.

הכל החל בערב 8 באוקטובר. לפי מפת התקדמות השריפה שפירסם ה"ניו יורק טיימס", ניצוץ האש הראשון החל לבעור לא רחוק מקליסטוגה שבצפון מחוז נאפה, ומשם התפשטה השריפה במהירות אדירה דרומה לכיוון סנטה רוזה, כשהיא שורפת בדרך אלפי בתים בעיר בפרק זמן של דקות ספורות. מעיין קושיצקי, יינן ישראלי שמספק שירותי ייעוץ ליקבים באזור ומתגורר בנאפה, מספר כי באותן שעות החלו דיווחים על שריפות שפרצו במוקדים שונים. "מלבד השריפה שהשתוללה מאחורי קליסטוגה, החלה לבעור אש באזור הרי המאיקאמאס והר וידר. שריפה אחרת פרצה ביונטוויל שבעמק נאפה והתקדמה במהירות דרומה, כשבדרך היא שורפת שניים או שלושה יקבים אך בעיקר ציוד חקלאי", הוא מספר.

לדבריו, העיר נאפה עצמה ניצלה כמעט לחלוטין מהאש הודות לכרמים שמקיפים אותה. "השריפה הלכה והתקדמה במהירות לעבר קומבסוויל ושרפה את הרי האטלס פיק שסובבים את נאפה, אך הכרמים שנטועים בצפיפות גבוהה באזור הזה שימשו מעין אזור חיץ ובכך מנעו מהאש לחדור פנימה. זאת הסיבה שהיה מעט מאוד נזק ישיר לכרמים ויקבים בעמק נאפה".

את תפקודם של הגפנים כשלדת מגן תיאר באוזני גם ג'ף מורגן מיקב קובננט: הגפנים מטבען אינן נוטות לבערה בקלות, הסביר, כך שהאש הואטה במידה ניכרת בהגיעה לאזורי הכרמים ובכך נמנעו נזקים משמעותיים נוספים.

ובכל זאת, אף שהתוצאה יכלה להיות גרועה בהרבה, היו לא מעט יקבים שנפגעו בשריפה; בין שאלו מפעלי חיים שנשרפו לחלוטין - יקבי סיניורלו, פאראדייס רידג' וסגאסייה ויניארדס, למשל — ובין שאלו יקבים שניזוקו ברמות שונות ויזדקקו לשיקום ובנייה מחדש. אחד מאלה הוא יקב הגפן (Hagafen cellars) של משפחת וויר, היקב הכשר היחיד שפועל בנאפה. במכתב שפירסם לידידי היקב לאחר שהותרה חזרת התושבים לאזור כתב היינן והבעלים ארני וויר, כי מבנה היקב וחדר הטעימות נותרו בשלמותם, אך "החדשות הרעות הן שכל הציוד החקלאי, חדר האורחים, לול התרנגולות וארבעה דונמים של כרם קברנה סוביניון שלנו עלו באש". עוד הוסיף וויר, כי עדיין לא ברור מה יעלה בגורל היין שלהם מבציר 2017, שבזמן השריפה כבר שהה בחביות, ושהם מתכוונים לתקן את הנזקים ולשוב לפעול לקראת בציר 2018.

גם אם אנשי היין בקליפורניה עדיין נזהרים בהערכותיהם, אפשר לשער כי הפגיעה ביינות מבציר 2017 תהיה שולית, שכן 80% מהענבים כבר נבצרו לפני תחילת השריפות. קושיצקי מספר, שמרגע פרוץ האש נפל החשמל באזור ושותקו אמצעי התקשורת, כך שהיקבים, שהיו בשיאה של תקופת הבציר ועם יין שהחל לתסוס במכלים, מיהרו להצטייד בגנרטורים, ונמנעו מלפתוח את המכלים כדי לא לאפשר לעשן שאפף את האזור במשך ימים ארוכים לחדור פנימה. "בנוגע ל-20% הענבים שעדיין לא נבצרו", הוא אומר, "ישנה סכנה גדולה שהם זוהמו על ידי עשן שחדר אליהם ושזה יבוא לידי ביטוי ביין. בקרוב נדע".

למרות התקופה הקשה שעברו, רבים בסונומה ובנאפה שואבים כוח ואופטימיות מההתגייסות הקהילתית שהגיעה לשיאה בימי השריפה. "אלו היו ימים שבהם כל תעשיית היין התאחדה ואנשים עזרו זה לזה", מתאר קושיצקי. "יקבים שיכלו לפעול בזמן השריפה פתחו את שעריהם ליקבים אחרים לקליטת ענבים, כך שנוצרה אווירה של אחדות ושל ביחד, מתוך תחושה שבכל רגע בחיים הכל יכול להשתנות וצריך לעזור". תחת התיוגים #Sonomastrong ו-#Napastrong, התארגנו ברשתות החברתיות יוזמות לגיוס כספים למען הנפגעים. האחים בילברו מהיקבים איידלווילד ומארייטה גייסו יותר מ-35 אלף דולר ממכירות יין למטרות צדקה, וויליאם אלן מיקב Two Shepherds פתח את ביתו ויקבו כדי להלין מפונים, ואלה רק מקצת הסיפורים על מחוות אנושיות מרגשות.

בשלב הזה, בהעדר ירידה משמעותית בכמויות היין, הפגיעה המוחשית ביותר לתעשייה היא דווקא זו שנובעת מהירידה הדרסטית במספר מבקרים באזור, שתיירות היא אחד ממקורות ההכנסה העיקריים שלו. המסעדות, בתי המלון וחדרי טעימות היין, לפחות אלו ששרדו, היו ריקים במשך כל ימי השריפה וכך גם כעת, מה שמוסיף לעול הכלכלי שגרמו נזקי האש. "אוקטובר הוא חודש חשוב מאוד למכירות יין לפני החורף", אומר קושיצקי, "והעמק עדיין ריק מתיירים שחושבים שנאפה נשרפה. המטרה של כולם כרגע היא פשוט לשדר שהכל כאן בסדר, לקוות שהתיירים יחזרו ולשוב כמה שיותר מהר לפעילות מלאה".