שוק היין הארגנטינאי בישראל מתרחב עם הגעתם של יינות מרסלו פלריטי

מרסלו פלריטי הוא אחד הייננים הבולטים ביותר בענף היין הארגנטינאי בשנות ה-2000. כעת, מגיעים יינות המותג הפרטי שלו לישראל 

ענף יבוא היין לישראל, כך כבר כתבתי השבוע בהקשר של הגעתם לישראל של יינות שאטו לה פואי, רק הולך ומתפתח. ואם הייתי צריך אישוש לקביעתי זו, אז בימים אלה נוחתים בישראל, בעיתוי מצוין, יינות מרסלו פלריטי מארגנטינה.

אז נכון שהיבוא לישראל אמנם מתרחב ומתפשט, אך הוא עדיין  מתרכז באופן מסורתי ביינות ממדינות העולם הישן, בדגש על צרפת, איטליה וספרד. יינות איכותיים ממדינות עולם חדש, קל וחומר כאלה שמיוצרים בידי יצרנים קטנים, עדיין קשה למצוא כאן. הייצוג בישראל של מדינות יין משמעותיות כמו צ'ילה, ארגנטינה, ארצות הברית וניו-זילנד נוטה עדיין לגנריות מסוימת ולא מבטא את האיכויות והמגוון שקיים בהן.

נעשו כבר מספר ניסיונות עם יינות ארגנטינאיים בישראל, אך לא ניתן לקבוע שמדובר באיזשהו סיפור הצלחה יוצא דופן. מדוע? ייתכן שזה בגלל שיינות ארגנטינאיים ברמות הגבוהות ביותר מתומחרים די גבוה. סברה אחרת יכולה לבחור בכיוון הסגנוני, שבמקרים רבים הזכיר את מקבילו הישראלי של תחילת שנות האלפיים, קרי יינות בשלים מאוד, מתקתקים ועציים. ואולי זו סתם נטייתם של הישראלים להעדיף מותגים אירופיים קלאסיים על-פני מה שעשוי להיתפש כחיקויים של העולם החדש. כך או כך, זה כבר כמה שנים שלא נרשמה כאן עלייה של מותג ארגנטינאי משמעותי חדש.

על הרקע הזה של דלות ההיצע של יינות ארגנטינאיים בישראל, החליטו בני הזוג עפרה אלמן ואריאל כריסטן לייבא לישראל את יינות מרסלו פלריטי. השניים עלו לישראל מרוסאריו שבארגנטינה בשנת 2002 ומאז הם בעיקר מסתובבים בעולם, שכן הם עובדים כסקיפרים על יאכטות ואף מחזיקים ביאכטה קטנה משלהם במרינה בהרצליה. מלבד היותם צרכני יין נאמנים במשך שנים, לא היה לשניים קשר לתחום היין עד עתה. "כאשר אתה מהגר למדינה" אומרת עפרה, "אתה ישר חושב מה אתה יכול להביא מהמדינה הקודמת שלך. ראינו שאין בישראל מספיק יינות ארגנטינאיים ברמה גבוהה. אנחנו לא מכירים את השוק, אבל אנחנו חושבים שביינות שהבאנו יש איכות".

מרסלו פלריטי הוא אחד השמות הבולטים של ענף היין הארגנטינאי בשני העשורים האחרונים. תחת הדרכתו של המנטור מישל רולאן, הוא משמש החל משנת 2001 כמנהל וכיינן של יקב מונטה וייחו במנדוזה שנמצא בבעלות משפחת פר-ורז', שמחזיקה גם ביקבים שאטו לה גאי, שאטו לה ויולט, שאטו מונטוייל ושאטו לה גראבייר שבבורדו. במקביל לעבודתו ביקב הארגנטינאי, אחראי פלריטי גם על ניהול הבצירים ביקבים של משפחת פר-ורז' בצרפת, כך שבחודשים ספטמבר-נובמבר הוא מעתיק את מגורין לבורדו, דבר שמתאפשר בזכות מועד הבציר ההפוך בארגנטינה שנמצאת בחצי הכדור הדרומית. עד לא מזמן , עוד נהגו לציין בארגנטינה שפלריטי הוא היינן היחידי שקיבל אי-פעם את הציון 100 מפארקר, בזכות יין שייצר בשאטו לה ויולט. לאחר שבשנה שעברה זכה אלחנדרו ויחיל (היינן של קאטנה) בציון 100 עגול על יין שייצר בארגנטינה תחת המותג הפרטי שלו, התואר הזה כבר לא ממש רלוונטי.

בשנת 2007 השיק פלריטי, שבין היתר עוסק בנגינת רוק ואף ייסד פסטיבל רוק ויין במנדוזה, מותג יין פרטי שנושא את שמו היינות עצמם מיוצרים ביקב מונטה וייחו). היינות מהמותג הזה הם שמיובאים כעת לישראל, כאשר עופרה ואריאל מדברים על תכניות להגדלת הפורטפוליו הארגנטינאי בהתאם לביקוש שייווצר.

היינות של פלריטי אמנם נאמנים לקלאסיקה הארגנטינאית של תחילת שנות ה-2000, אך לצד העץ ובשלות המאלבק יש בהם מרכיב מאזן של רעננות ועידון. האם הם יבשרו את תחילתו של גל חדש של הגעת יינות דרום-אמריקאיים לישראל? מסופקני. אך עבור מי שחפצה נפשו במאלבק עסיסי ובשרני לצד האסאדו שלו, נפתחת כאן אפשרות מעניינת נוספת.

את היינות ניתן להשיג כרגע רק אצל היבואן עצמו. טלפון:053-2863367

Sol Fa Sol Torrontes 2018

100% ענבי טורונטס מואלה דה פאמאטינה שבריוחה, צפונית למנדוזה. סול-פה-סול היא סדרת הבסיס של פלריטי. זהו יין טורונטס קלאסי שמיוצר ללא שימוש בעץ ומציג קו מאוד רענן ופירותי, שמאופיין בארומות טיפוסיות של הדרים, משמש ואפרסק שאליהן מצטרף תיבול מנטולי עדין. יין קיצי, כיפי וקל לשתייה. ציון:88 (75שקל)

Marcello Pelleriti Chardonnay Reserve 2015

שרדונה שתסס בבחלקו במכלי נירוסטה ובחלקו השני בחביות בנות שנתיים ושלוש. הפרי בשל ונוטה לטרופיות, העץ נטמע היטב בטעמים ולא משתלט, יש כאן תיבול ירקרק נעים ועדין וסיומת חמצמצה בגוונים של ליים. יין שרדונה מאוזן וטעים, לא מעבר לזה, שמרגיש רענן למרות בשלותו ויכול להוות שתייה קיצית קלה ונעימה. ציון:89

Marcelo Pelleriti Malbec Reserve 2014

ענבי מאלבק שמגיעים מלה-קונסולטה ואלטמירה שבעמק אוקו במנדוזה. זהו יין מאלבק ארגנטינאי קלאסי שמצליח להימנע מעומס ומיתר בשלות, ולהציג את הצד הארומטי, העסיסי והמתובל של הזן בצורה מאוזנת ונטולת מניירות מיותרות. המרקם רך וקטיפתי והסיומת מינרלית. טעים, עתיר באנרגיה ובסך הכול יופי של מאלבק. ציון:91 (139)

Abremundos Octava Alta 2015

אברמונדוס הוא מיזם של שיתוף פעולה בין פלריטי למוסיקאי הארגנטיני חורחה אזנאר. האוקטבה אלטה הוא בלנד של 80% מאלבק ו-20% קברנה פרנק שמקורם באלטמירה וצ'אקאייס בעמק אוקו. ההבגרה נעשית בחביות 225 ליטר, מתוכן 10% חדשות. לנוכח השימוש הצנוע בעץ חדש, העציות ביין הזה אינה בולטת והדגש מושם בעיקר על הפרי החם והבשל. יחד עם זאת, יש משהו רדום ביין בשלב הזה והמרכיבים כאילו שאינם מחוברים עדיין, אף על-פי שניכר כי מדובר בחומרי גלם טובים. אני מהמר שבעוד שנתיים-שלוש הוא יהיה מהנה יותר, גם אם לא מדובר במאלבק גדול או מרגש במיוחד. ציון:89 (239 שקל)

Marcelo Pelleriti Grand Cuvee 2011

בלנד של 80% מאלבק ו-20% קברנה פרנק, שמבגיר 24 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי. הגראנד קווה נמצא עכשיו בנקודה טובה על פני חלון השתייה שלו. היין מגיע במרקם עגול, קטיפתי ורך, וחושף פרי שמתיקותו המאלבקית הטיפוסית נטמעת היטב במינרליות שמוכרת מעמק האוקו. למרות העוצמה והנפח, התוצאה הסופית מרעננת ואלגנטית. מאלבק ארגנטינאי קלאסי של פעם, אבל עם טוויסט מסוים של ירידה בעומס ובכבדות. היין עשוי להמשיך להתבגר יפה במשך חמש השנים הקרובות. ציון:92