אודות

נולדתי בכפר סבא, ישראל, בשנת 1980. בשנים 2013-2018 הייתי כתב ומבקר היין של עיתון הארץ והחל משנת 2018 אני כותב את מדור היין של המגזין הקולינרי 'השולחן'. מחוץ לישראל, פרסמתי מאמרים במגזינים בינלאומיים מובילים כגון 'Wine Spectator' ו-'The Good Life'.

אתר Itay Gleitman Wine Review נוסד במטרה לשמש כבית ישראלי מקצועי, מכבד ואמין לתכנים העוסקים ביין. באופן טבעי יופנה בו זרקור מיוחד לעבר ענף היין הישראלי, אך גם סיקור של יינות העולם ותכנים שקשורים באזורי היין השונים, בדיוק כפי שעשיתי לאורך הקריירה העיתונאית שלי. תוכלו למצוא באתר חלק מארכיון הכתבות והביקורות מפרסומים קודמים, לצד כתבות ומאמרים חדשים שיעלו מדי שבוע. מלבד כתבות, האתר מציע מנוע חיפוש לרשמי טעימה וביקורות , שיתעדכן מדי שבוע ביינות חדשים. המטרה המוצהרת היא לסקר ולבקר נפח גדול ככל שניתן של יינות ישראלים, אך יהיה ניתן למצוא גם רשמי טעימה של יינות מאזורי היין העולמיים השונים.

האתר שלפניכם נבנה והושק באמצעות מבצע מוצלח של מימון המונים, מתוך כוונה אמיתית לשמרו נקי מחסויות ופרסומות, ולאפשר לי לקיים עיתונאות עצמאית כשם שעשיתי מאז ומתמיד. בהתאם לכך, מתבסס האתר על דגם של חברות באמצעות רכישת מנוי שנתי או חודשי. רכישת מנוי מאפשרת גלישה חופשית בכל תכני האתר לרבות שימוש במנוע חיפוש רשמי הטעימה. 

מקווה שתהנו!

שלכם,

איתי

Image

שיטת ניקוד 

ציונים ליין הם קצת כמו הבחינה הפסיכומטרית-מערכת שאינה חפה מפגמים אך כזו שעוזרת לעשות סדר בבלאגן. האתר הזה רואה צורך בביקורת יין, אך יחד עם זאת אין הכוונה שציונים ונקודות יהפכו לחזות הכל. אנא הקפידו לקרוא את רשמי הטעימה שמצורפים לכל יין כדי לקבל את ההקשר הרחב של הטעימה, בין אם מדובר בתמורה לכסף או באופי מסוים שלא בהכרח בא לידי ביטוי במספרים. הדבר החשוב ביותר, הוא שבסופו של דבר תהיו השופטים הטובים ביותר עבור עצמכם.

כדי לדרג את היינות, אני משתמש באתר בשיטת 100 הנקודות המקובלת כיום בעולם:

50-74

יין שאינו מומלץ לצריכה.

75-80

יין ממוצע אם כי עשוי כהלכה.

80-84

יין טוב ועשוי כהלכה, אם כי מעט משעמם.

85-89

יין טוב עד טוב מאוד, בעל איכויות בולטות וייחודיות.

90-94

יין מעולה שמפגין עלינות מובחנת באספקטים של אופי, סגנון ומורכבות.

95-100

אגדה בבקבוק. הכי קרוב שיש לשלמות.

 

מחירי היינות

מחירי היינות כפי שהם מופיעים באתר, נקובים בשקלים ומתייחסים למחיר המשוער בעת יציאת היין לשוק.